Українці назвали головні завдання для жінок і чоловіків

Українці назвали головні завдання для жінок і чоловіків

Опитування
Українці назвали головні завдання для жінок і чоловіків
Unsplash

Більшість українців вважають основним завданням жінки турботу про дім і сім'ю, а чоловіка - заробіток грошей.

Як свідчать результати опитування, проведеного Соціологічною групою "Рейтинг" у лютому, 83% респондентів погоджуються з твердженнями про таку місію жінки, а 75% назвали саме таке головне завдання чоловіка.

78% українців погоджуються з тим, що жінки частіше, ніж чоловіки, приймають рішення, виходячи зі своїх емоцій. 67% згодні з тим, що не допустимо, коли чоловіки плачуть (25% – не погоджуються), 68% згодні, що жінки мають менше свободи через сімейні зобов’язання (27% – не погоджуються).

З тезою, що жінки менше зацікавлені, ніж чоловіки, у зайнятті відповідальних політичних посад, згодні 51% (не згодні - 34%). Натомість із твердженням, що жінки не мають відповідних знань і навичок для перебування на відповідальних посадах у політиці, не згодні майже дві третини опитаних, згодні – чверть.

Питання про розподіл гендерних ролей дало такі результати: на думку опитаних, частіше у їхній сім’ї (парі) жінка готує їсти (64%). Лише близько чверті зазначили, що ця роль у їхньому союзі поділена порівну. Обов’язки з виховання дітей та заняття господарськими справами також, на думку респондентів, покладені на жінок (52% та 43% відповідно). Водночас стосовно виховання дітей на відміну від господарських справ, опитані дещо частіше зазначали, що ця роль поділена у їхній парі порівну.

Українці назвали головні завдання для жінок і чоловіків
Українці назвали головні завдання для жінок і чоловіків. Рейтинг

Стосовно наявності вільного часу відповіді розділилися так: стосовно жінок такої думки 33%, чоловіків – 30%, обох статей – 28%. Натомість головування в сім’ї (парі) дещо частіше покладається на чоловіків – такої думки дотримуються 39%, стосовно жінок так вважають 29%, і порівну розділяють цю роль також 29%.

Більше половини опитаних вважають, що в їхній сім’ї (парі) більше заробляє саме чоловік, 23% – такої думки про жінок, 17% – вважають, що обидва заробляють приблизно однаково.

Опитування проводилося 21-25 лютого 2020 року серед населення від 18 років і старше методом особистого формалізованого інтерв’ю (face-to-face). Вибірка репрезентативна за віком, статтю, регіонами і типом поселення. Вибіркова сукупність: 2000 респондентів. Помилка репрезентативності дослідження: не більше 2,2%.

На початок