У США католицькі єпископи закликали людей відмовлятися від вакцини Johnson&Johnson

У США католицькі єпископи закликали людей відмовлятися від вакцини Johnson&Johnson

У США католицькі єпископи закликали людей відмовлятися від вакцини Johnson&Johnson
Ілюстративне фото

У США низка католицьких єпископів закликала вірян відмовлятися від вакцини проти коронавірусу виробництва компанії Johnson & Johnson за наявності іншого варіанту.

Конференція католицьких єпископів США опублікувала заяву, в якій висловила "моральне занепокоєння" через використання вакцини. Воно викликане тим, що при виробництві препарату було використано штучно створені клітини, вирощені на основі біологічного матеріалу ембріонів, отриманого після абортів, передає CNN.

"Схвалення вакцини Johnson & Johnson проти COVID-19 для використання у Сполучених Штатах знову піднімає питання щодо моральної допустимості використання вакцин, розроблених, випробуваних та / або виготовлених за допомогою клітин, отриманих від абортів", - йдеться у заяві єпископів.

Вакцину від Johnson & Johnson, на відміну від вже зареєстрованих Pfizer/BioNTech та Moderna, простіше транспортувати. Також для повноцінного щеплення людині достатньо ввести препарат один раз.

"Якщо людям пропонують вакцину Johnson & Johnson, вони не повинні казати: "Я її не хочу. Ми не в тій ситуації, коли можемо обирати вакцини", - наголосив доктор Пол Гепферт, директор Алабамської дослідницької клініки.

Нова заява Конференції єпископів суперечить ноті, схваленій Папою Франциском. У грудневому зверненні Ватикану зазначається, що вакцина з використанням клітин абортованих плодів є морально прийнятною через стрімке поширення коронавірусу не повинно сприйматися як моральне схвалення використання таких клітин, а на розробниках, виробниках і владі лежить обов’язок дбати про те, щоб були доступними етично прийнятні вакцини".

Що відомо

  • Папа Римський Франциск закликав громадян вакцинуватися від коронавірусу, щоб захистити себе й оточуючих.
  • Папа Римський Франциск оголосив про спеціальну індульгенцію у зв'язку з пандемією для тих, хто покається протягом року — з 8 грудня 2020-го по 8 грудня 2021-го.
  • Папа Римський Франциск написав новорічну молитву, в якій закликав приділяти увагу піклуванню про інших в умовах пандемії COVID-19.
  • Він також опублікував книгу, в якій засудив протести проти карантинних обмежень та назвав їх учасників здатними думати лише про себе.
На початок