Юрай Санітра - про весняну погоду в Нове-Место, готовність України та зміни в складі

Юрай Санітра - про весняну погоду в Нове-Место, готовність України та зміни в складі

Ексклюзивно
Юрай Санітра - про весняну погоду в Нове-Место, готовність України та зміни в складі Євгеній Каранов

Головний тренер збірної України з біатлону в ексклюзивному коментарі Суспільне Спорт розповів про стан та підготовку команди до перших стартів після чемпіонату світу в Поклюці.

У четвер, 4 березня, в чеському Нове-Место відновляться змагання з біатлону на етапах Кубка світу. У Чехії за збірну України виступатимуть 10 біатлоністів, які бігли на чемпіонаті світу в Поклюці, за винятком Віти Семеренко - ще під час турніру вона достроково відправилася на Кубок IBU.

Першим стартом у Нове-Место стане жіноча естафета, де Україна бігтиме тим же складом, що і на чемпіонаті світу. За винятком однієї зміни: Дар'я Блашко, на відміну від Поклюки, бігтиме гонку першою, а Анастасія Меркушина стартуватиме на третьому етапі.

Читайте також: Склад збірної України на жіночу естафету на етапі Кубка світу у Нове-Место

Головний тренер збірної України Юрай Санітра в ексклюзивному коментарі Суспільне Спорт розповів про те, в якому стані перебуває команда перед стартом змагань. А також про те, чому обрав саме такий склад на етапи в Нове-Место.

 • Про стан команди після чемпіонату світу

"Усім потрібно було відпочити після чемпіонату світу. Світова першість відібрала в нас дуже багато фізичних та психологічних сил, тому після цього старту спортсмени мали полегшену програму – закатувалися. Дехто, як Артем Прима і Дмитро Підручний побули вдома, відпочили трохи з родиною. Усі інші були на тижневому зборі в Німеччині. Вони зробили легку роботу, там були хороші погодні умови. Я думаю, що після переїзду з Поклюки ми добре відновилися та готові виступати на Кубку світу в Чехії".

 • Про готовність до стартів у Нове-Место

"Після чемпіонату світу всі мали змогу зрозуміти, що спортсмени були в хорошому фізичному стані. Тому хочемо використати це і на Кубку світу, щоб достойно завершити цей сезон. Погода тут ненайкраща – вже практично весна, траса дуже сильно розбита, тому будуть ще вносити певні корективи. Нас чекатиме дуже серйозна фізична робота у цих стартах".

 • Про зміни у складі на заключний триместр

"Я не бачу сенсу змінювати склад наприкінці сезону. Хочу дати можливість пробігти спортсменам, які пройшли з нами чемпіонат світу в ролі запасних – Валентині Семеренко та Артемові Тищенку. Тож я думаю, що цей склад оптимальний для того, щоб ми могли добре пробігти заключні етапи Кубка світу в цьому сезоні".

 • Про склад на жіночу естафету

"Щодо жіночої естафети, то я дивився на те, що нас чекає з огляду на стан траси та умов, які будуть. Розглядав варіант з участю Валентини Семеренко, але на даний час вона не почувається так, щоб вийти на цей старт. Вона вже довгий час не стартувала, тому ми не хотіли ризикувати. Вирішили, що для неї краще буде пробігти спринт і далі подивимось на її стан".

 • Про склад на чоловічу естафету

"Уже у четвер після тренування сформую склад і на чоловічу естафету, бо треба подивитися на стан спортсменів. Подивлюсь на те, хто та як буде робити свою роботу. Тому рішення прийматимемо пізніше".

Календар етапу №8 Кубка світу. Нове-Место, Чехія

 • Четвер, 4 березня, 17:05. Жінки, естафета (4х6 км)
 • П'ятниця, 5 березня, 16:20. Чоловіки, естафета (4х7,5 км)
 • Субота, 6 березня, 12:00. Жінки, спринт (7,5 км)
 • Субота, 6 березня, 16:40. Чоловіки, спринт (10 км)
 • Неділя, 7 березня, 13:00. Жінки, гонка переслідування (10 км)
 • Неділя, 7 березня, 17:00. Чоловіки, гонка переслідування (12,5 км)
Категорії
ТенісОлімпіада-2022ФутболЗимовий спортБоксКомандні види спортуШахиЛегка атлетикаБаскетболВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейДзюдоЛіга чемпіонівУсик - ДжошуаЧС-2022 з футболу