У Рівному Новоукраїнського району вирубують посадку. Жителі вийшли на протест

У Рівному Новоукраїнського району вирубують посадку. Жителі вийшли на протест

У Рівному Новоукраїнського району вирубують посадку. Жителі вийшли на протест Суспільне: Кропивницький

Майже 100 жителів села Рівне Новоукраїнського району Кіровоградської області вийшли на протест проти вирубки дерев у лісопосадці. Дерева висадили понад 30 років тому, щоб захистити від розмиття водою з полів дорогу і городи жителів села, – розповіла Суспільному організаторка акції Любов Таровик.

Пиляти дерева почали минулого тижня. За словами місцевого жителя Василя Гавриша, спиляли понад 500 акацій. Він 30 років тому садив цю посадку. "Я організовував її посадити. Тут усі вітри концентрувалися з балки, стояли непроглядні бурі, несло чорнозем, а як зливи – уся вода у селі. Зносило дорогу, городи змивало. Посадили дерева, щоб захистити село".

Жителі села Рівне Новоукраїнського району вийшли на протест проти вирубки деревСуспільне: Кропивницький

Любов Таровик розповіла, що проєкт висадки дерев на цьому місці розробляли Новоукраїнські меліоратори. "Це ж не просто самосад. Якщо подивитись, вони посаджені під машину, в рядок".

Цю ділянку землі у 2020 році обласне управління державного земельного кадастру передало у власність трьом військовослужбовцям, розповів сільський голова Олександр Пєшехонов. "Запиту до сільської ради у 2020 році щодо погодження надання цим людям землі не надавалось. Ці громадяни, згідно договору купівлі-продажу, продали землю іншій людині. Це наш колишній місцевий житель. Ми маємо зберегти лісосмугу будь-яким шляхом".

Нинішній власник земельної ділянки Олег Лубенець показав документи про сільськогосподарське призначення землі під посадкою. Каже – спиляв дерева, бо почав готувати землю під посів. "У праві власності написано, що земля для ведення особистого селянського господарства. Вести його у тих чагарниках ніхто не міг, ми під’їхали, розпочали роботи, на тертій день з’явились активісти, приїхала поліція, перевірила, що приватна власність, роз’їхались. Я народився у цьому селі, моя мама там, я не хочу сваритися. У мене була розмова із директором товариства "Рассвет" Миколою Гавриловичем, ми домовились обмінятись: я залишу їм цю землю, він мені дасть землю в іншому місці. Я згоден на усі варіанти".

Місцевий фермер Микола Макодзеба на обмін згоден. "Можна зробити акуратно, викликати спеціалістів, посадити там сад, починаючи із середини, де немає дерев, зробити відвід води, залишити полосу, яка буде зупиняти вітер".

Начальник Новоукраїнського районного відділу поліції говорить: через вирубку дерев відкрили кримінальне провадження. "За підрахунками поліції, там зібралися близько 30 місцевих жителів, порушень громадського порядку не було. З власником землі домовилися про припинення усіх незаконних дій, в даному випадку, випилювання дерев".

В обласному правлінні держгеокадастру ситуацію коментувати відмовилися. Працівниця по роботі із засобами масової інформації Ольга Кизименко причину відмови не назвала."Можете надіслати інформаційний запит на Держгеокадастр", сказала вона.

Власник землі переоформлювати документи про обмін ділянками почне після 20-го березня.

Що відомо

  • Екологічну інспекцію в області ліквідували у грудні. 18 інспекторам анулювали посвідчення і позбавили права виконувати обов’язки з охорони навколишнього середовища. Контроль за вирубкою дерев в області здійснює новоутворена екологічна інспекція Придніпровського округу з керівництвом у Дніпрі. За телефонами, вказаними на сайті, протягом дня ніхто не відповідає.
  • Щодо ситуації в селі Рівне Новоукраїнського району Суспільне направить інформаційні запити до Держземкадастру та екологічної інспекції.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди