Як працюватимуть ліцеї на Чернігівщині - пояснює Міносвіти України

Як працюватимуть ліцеї на Чернігівщині - пояснює Міносвіти України

Як працюватимуть ліцеї на Чернігівщині - пояснює Міносвіти України ФОТО: Суспільне Чернігів

Начальник управління загальної та дошкільної освіти Міністерства освіти Юрій Коваленко прокоментував Суспільному, як організовуватимуть проживання старшокласникам, які після 2027-го року муситимуть продовжити навчання у ліцеї в іншому місті. Готового порядку створення пансіонів немає. Фінансувати їх мають громади.

Юрій Коваленко, начальник управління загальної та дошкільної освіти Міністерства освіти

«Пансіони створюватимуться місцевими радами, тобто органами місцевого самоврядування і вони повинні нести витрати на організацію цього проживання, на цю тему буде розроблений окремий порядок. В будь-якому разі це не ляже на плечі батьків».

«Ліцеї, де навчатимуться старшокласники, можуть відкривати і в сільській місцевості, де населення менше 50 тисяч людей», – сказав Коваленко.

В такому разі засновником закладу має стати обласна рада, а не громада. Вчора ми розповідали у сюжеті, що на території Чернігівщини є три міста, де громади можуть створити ліцей. Це Чернігів, Ніжин та Прилуки. На розгляді у Верховній раді перебуває два законопроєкти. Зокрема, в них пропонують внести зміни до пунктів Закону України «Про повну загальну середню освіту». Щоб засновниками ліцеїв могли стати громади з населенням до 50 тисяч, а класів на паралелі можна було відкривати не чотири, а бодай два.

Що стосується Чернігівської області конкретно, там ситуація дуже складна, щільність населення є досить низькою, дуже велика відстань між населеними пунктами і там треба дуже ретельно попрацювати над тим, яким чином воно організовано.

В сільській місцевості і навіть в маленьких містечках це дуже важко. Ту норму, яка зараз є в чинному законі, дуже важко виконати, тому пропонується зробити два класи.

Також реформою передбачено складання ЗНО після 9-го класу, якщо учні змінюватимуть школу на профільний ліцей чи гімназію.

«Передбачається, що з таким завершенням реформи у нас після 9-го класу, також буде ЗНО. Тільки це буде не в цьому році і не в наступному і не будемо нікого лякати, поки що це плани по організації реформи, – прокоментував Юрій Коваленко.

У нас особливо в маленьких містечках, в сільській місцевості є заклади які свого часу були побудовані і були розраховані на тисячу, півтори тисячі дітей, зараз там навчаються 200-300-400. Органи місцевого самоврядування, які зараз мають всі можливості, повинні думати щоб утримати ці заклади».

Читайте також:

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди