На Тернопільщині почнуть виплачувати підвищені пенсії

На Тернопільщині почнуть виплачувати підвищені пенсії

На Тернопільщині почнуть виплачувати підвищені пенсії Суспільне Тернопіль

Мінімум на 100 гривень більше отримуватимуть пенсіонери Тернопільщини. Про це розповів заступник начальника обласного управління пенсійного фонду Володимир Івахов.

За його словами, з 1 березня пенсії в Україні зросли на 11 відсотків. Це, в середньому, 308 гривень доплати.

Тернополянка Стефанія Максимович має 50 років стажу і 2 800 гривень пенсії. Жінка каже, чи підвищать їй пенсію, не знає:

"Хоча би 5 тисяч дали пенсії, щоб прожити, бо все за опалення віддаю. Вода дуже дорога. Як оплачу за квартиру, всього залишається 400 гривень. А оскільки в мене ще хвороби, то мені потрібний курс лікування кожного року".

Пенсіонерка Романна Малініна каже, що працювала бухгалтером. Жінка має 53 роки стажу.

"Будуть давати до тієї пенсії мінімум, яка призначалася першого разу. Яке ж то підняття пенсії – на 100 грн?", – каже Малініна.

Заступник начальника обласного управління пенсійного фонду Володимир Івахов розповів, кому перерахують пенсії:

"Пенсії за віком, по інвалідності, втрати годувальника особам, яким такі пенсії призначені. Також будуть проіндексовані пенсії військовослужбовцям строкової служби, які отримують пенсію по інвалідності, а також членам їх сімей, які отримують пенсію по втраті годувальника".

Івахов каже, розмір пенсії має збільшитись не менше, ніж на 100 гривень. Пенсіонерам, які після перерахунку отримають меншу суму, встановлять доплату.

"Якщо у разі індексації в осіб, які отримують пенсії і мають стаж не менше як 30 років у жінок і 35 років у чоловіків. Якщо після проведеної індексації їхній розмір пенсії не досягатиме 2 200 гривень, то також буде встановлено доплату. Не будуть індексуватися пенсії тим громадянам, які отримують їх отримують у мінімальних розмірах", – розповів Івахов.

Заступник каже, не перераховуватимуть пенсії також держслужбовцям та тим, кому вони призначені з 2019 року. Виплачувати перераховані пенсії почнуть з 4 березня.

Востаннє перераховували пенсії 1 січня цього року. Пенсійні виплати підвищили непрацюючим пенсіонерам, які досягли 65 років та у яких є повний страховий стаж.

Що відомо

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди