Віддалена робота підвищує продуктивність працівників, але збільшує видатки на ренту житла

Віддалена робота підвищує продуктивність працівників, але збільшує видатки на ренту житла

Віддалена робота підвищує продуктивність працівників, але збільшує видатки на ренту житла Unsplash

Працівники, переведені на віддалену роботу, витрачають більший відсоток доходів та утримання своїх домогосподарств, але є більш продуктивними.

Про це свідчать результати наукових досліджень економістів Гарвардського університету.

Економістки з Гарвардського університету Наталія Емануель та Емма Харінгтон встановили, що співробітники, переведені на віддалену роботу в час початку пандемії COVID-19 демонструють на 8-10% вищу продуктивність, ніж їх колеги, які з самого початку працювали віддалено. Дослідниці дійшли висновку, що дане явище пов'язане з тим, що менш продуктивні працівники були схильні обирати вакансії з віддаленою роботою, в той час як більш продуктивні віддавали перевагу роботі в офісі. Але з початком пандемії всі працівники опинилися у рівних умовах, що і стало причиною зростання продуктивності праці.

Втім, вибір на користь роботи з офісу може бути пояснений економічними чинниками. Як встановили дослідники з Національного бюро економічних досліджень при Гарвардському університеті Крістофер Стентон та Пратюш Тіварі, віддалена робота супроводжується більшими видатками на утримання власного житла, адже людина потребує окремого простору для роботи, стабільного підключення до інтернету, споживає більше електроенергії, тощо.

Віддалена робота підвищує продуктивність працівників, але збільшує видатки на ренту житлаThe Economist

Інфографіка від The Economist

Як наслідок, до пандемії COVID-19 більшість людей, які працювали віддалено, проживали у регіонах з невисокою вартістю утримання житла. Втім, з масовим переведенням працівників на віддалену роботу, більшість з них відчули зростання видатків на ренту житла.

Що відомо

  • 24 лютого Кабінет міністрів схвалив законопроєкт, який врегульовує роботу фрилансерів та інших робітників у разі, коли неможливо заздалегідь визначити види, обсяги та періоди виконання тієї чи іншої роботи. Після цього документ має розглянути Верховна рада.
  • Верховна рада у другому читанні та в цілому ухвалила законопроєкт, який удосконалює правове регулювання дистанційної роботи. Рішення підтримали 322 народних депутати.
  • 3 листопада Верховна рада підтримала за основу законопроєкт, який має врегулювати дистанційну роботу. Відповідний законопроєкт №4051 підтримали 311.
  • Міністерство освіти та науки оновило правила дистанційного навчання. Відомство наголосило, що дистанційна форма залишається виключно добровільною і вимагає подання відповідної заяви від батьків.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди