Рада зробила крок до врегулювання дистанційної роботи

Рада зробила крок до врегулювання дистанційної роботи

Рада зробила крок до врегулювання дистанційної роботи
pixabay

Верховна рада підтримала за основу законопроєкт, який має врегулювати дистанційну роботу. Відповідний законопроєкт №4051 підтримали 311. Проти не голосував ніхто.

Представляла документ у парламенті голова Комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галина Третьякова. За її словами, цей законопроєкт стосується 30-35% усіх найманих працівників.

"Під час коронавірусу вони перейшли на надомну чи дистанційну роботу. Чинний Кодекс законів про працю України не передбачає таких форм роботи. Законопроєктом пропонується законодавчо врегулювати питання дистанційної та надомної праці", - сказала вона.

Так, законопроєктом пропонується розмежувати два самостійних види роботи – дистанційну та надомну. За словами Третьякової, дистанційна робота – це робота, яка виконується працівником поза приміщенням роботодавця у будь-якому місці за його вибором. А надомна робота виконується працівником за місцем його проживання.

Законопроєктом передбачено, що співробітник матиме змогу поєднувати дистанційну роботу з виконанням роботи в звичайному режимі на робочих місцях у приміщеннях чи на території роботодавця.

Також працівник може вимагати від роботодавця тимчасовий (до двох місяців) перехід на дистанційну роботу, якщо проти нього було вчинено дії з ознаками дискримінації. А співробітник, який має дитину віком до трьох років або доглядає за дитиною до досягнення нею шестирічного віку, надається можливість виконувати свою роботу на умовах дистанційної.

"Крім того, законопроєктом передбачається можливість встановлювати за письмовим взаємопогодженням (роботодавця і співробітника - ред.) режим праці із самоврегульованим початком і тривалістю робочого часу", - додала Третьякова.

Роботодавець при укладенні трудового договору про дистанційну або надомну роботу матимуть право отримувати відомості про місце проживання або інше місце, де буде працювати людина (з метою належного оформлення працівника на дистанційну роботу).

Власник підприємства, установи, організації або уповноважений ним орган буде зобов’язаний не менш ніж за два місяці ознайомити співробітників з умовами та специфікою переведення на режим гнучкого робочого часу та забезпечити точний облік відпрацьованого часу та ефективний контроль за найбільш повним і раціональним використанням робочого часу працівником.

Законопроєктом пропонується внесення змін до Кодексу законів про працю України та закону "Про охорону праці".

Що відомо

Категорії
РозслідуванняПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди