Штучний інтелект навчився у справжніх піаністів і тепер може зіграти будь-яку мелодію 3D-руками

Штучний інтелект навчився у справжніх піаністів і тепер може зіграти будь-яку мелодію 3D-руками

Штучний інтелект навчився у справжніх піаністів і тепер може зіграти будь-яку мелодію 3D-руками

Канадська компанія Massive Technologies створила віртуального піаніста на основі штучного інтелекту (ШІ), який навчений слухати музичні композиції та відтворювати їх своєми (віртуальними) руками – про це повідомляє видання Vice.

Руки віртуального піаніста відрізняються від людських: вони рухаються з меншою плавністю, кісточки пальців занадто гладкі, але видовище заворожує. Наприклад, в цьому демонстраційному відео штучний інтелект відтворює кілька завантажених пісень: від композицій з мультфільму "Душа" Pixar до балади польського композитора Крістіана Цімермана.

Рухи згенеровані ШІ відповідно до наданої композиції. В іншому ролику Massive Technologies показали вид від першої особи під час виконання "Прелюдії до-дієз мінор" Рахманінова, щоб глядачі змогли краще роздивитися рух віртуальних пальців.

Файез Салком, співзасновник Massive Technologies, сказав, що первинною метою компанії було розробити "віртуального вчителя фортепіано на базі штучного інтелекту", який міг би допомогти учням навчитися грати. Але в ході розробки стало зрозуміло, що ШІ здатний на щось більше.

Для навчання запросили професійних піаністів. ШІ годинами спостерігав за їх грою за допомогою спеціальних пристроїв і сенсорів. Потім віртуального піаніста просили показати, чого він навчився. Якщо робот десь помилявся, інженери Massive Technologies виправляли помилки й тренували ШІ, поки він не навчився грати на рівні своїх вчителів.

Раніше, у 2017 році, Massive Technologies випустила додаток у доповненій реальності (AR): віртуальний піаніст опинявся поруч з користувачем в одному приміщенні та міг зіграти кілька пісень на вибір. У додатку, який компанія планує випустити найближчим часом, таких обмежень вже не буде: нова версія штучного інтелекту повторюватиме композиції, які ви йому включили. Бета-версію цього додатку вже можна завантажити в AppStore.

Читайте також

Dispo: як працює "антиінстаграм", який має позбавити людей від одержимості ідеальними фото

Як Deep Nostalgia оживляє фото, а технологія Deep Fake впливає на мистецтво

Мистецтво, створене для Інтернету та з Інтернету: що ми знаємо про нет-арт

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІншеПрограмиРозклад