Вища рада правосуддя звільнила суддю Ємельянова за тиск на інших суддів

Вища рада правосуддя звільнила суддю Ємельянова за тиск на інших суддів

Вища рада правосуддя звільнила суддю Ємельянова за тиск на інших суддів Радіо Свобода

Вища рада правосуддя звільнила Артура Ємельянова з посади судді Вищого господарського суду України. Його звинувачують у втручанні к процес здійснення судочинства та тиску на інших суддів.

"2 березня 2021 року Вища рада правосуддя вирішила звільнити Ємельянова Артура Станіславовича з посади судді Вищого господарського суду України на підставі пункту 3 частини шостої статті 126 Конституції України – вчинення істотного дисциплінарного проступку, грубе чи систематичне нехтування обов’язками, що є несумісним зі статусом судді або виявило його невідповідність посаді", - повідомили у пресслужбі ВРП.

Рада повідомила, що рішенням дисциплінарної палати Ємельянова притягнуто до відповідальності та застосовано до нього дисциплінарне стягнення у вигляді подання про звільнення з посади судді.

"Друга Дисциплінарна палата ВРП дійшла висновку, що, перебуваючи на посадах голови Ради суддів господарських судів України та заступника голови Вищого господарського суду України, суддя Ємельянов А.С., використовуючи своє службове становище, здійснив неправомірний вплив на безсторонність суддів Господарського суду міста Києва, а також шляхом спонукання та тиску здійснив втручання у процес здійснення судочинства суддею Господарського суду міста Києва у справах, що перебували у її провадженні в період до 2014 року, у яких, як він зазначав, вбачається "державне питання", - пояснили у відомстві.

Окрім того, у 2013-2014 роках він втручався у роботу судді Господарського суду Києва для вирішення певних судових справ, перешкоджав здійсненню судами правосуддя, погрожував та шантажував суддів.

"Характер допущених суддею Ємельяновим А.С. правопорушень свідчить про створення та запровадження протиправних форм позапроцесуального керування судовою системою. Наслідком стало формування у суспільстві негативного сприйняття діяльності судової влади, негативної оцінки ефективності функціонування всієї системи правосуддя та недовіри до суду", - заявили у ВРП.

На думку відомства, дисциплінарне стягнення у вигляді звільнення Ємельянова з посади є "пропорційним вчиненому та виправданим з урахуванням часу, що минув із моменту здійснення ним вказаних дій".

Хто такий суддя Ємельянов

Суддя Арту Ємельянов був переведений у 2011 році з Донецька до Києва. Відомим серед громадськості він став після звинувачення у приховуванні мільйонних статків у Європі за допомогою фіктивного розлучення. Також Ліхтенщтейні було заблоковано 13 мільйонів франків на рахунках його дружини за звинуваченням у відмиванні коштів. Однак пізніше гроші розблокували, оскільки Україна не надала доказів їхнього злочинного походження.

Окрім того, у 2018 році австрійська прокуратура звинуватила Ємельянова та його колишню дружину у причетності до викрадення громадянина Німеччини. За версією обвинувачення Ємельянови намагалися викрасти Владислава Ізрайліта, який разом з бізнес-партнерами створив готельну мережу на території Німеччини та Австрії. Ємельянов нібито об'єднався з партнерами бізнесмена та організував викрадення, щоб змусити Ізрайліта підписати мирову угоду, передати права Ємельянову та іншому бізнес-партнеру та залишити посаду генерального директора однієї з компаній мережі.

Однак спроба викрадення, тому що Ізрайліт дізнався про стеження, організоване потенційними викрадачами та звернувся до поліції.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди