Дачники написали звернення до міськради приєднати до Тернополя територію товариства "Тернопільське"

Дачники написали звернення до міськради приєднати до Тернополя територію товариства "Тернопільське"

Дачники написали звернення до міськради приєднати до Тернополя територію товариства "Тернопільське" оригінальне

Приєднати територію садівничого товариства "Тернопільське" до Тернополя - таке звернення до міськради написали члени цього товариства. За це на зборах проголосували 99 дачників зі 100.

За словами голови зборів Тараса Гніденка, зараз територія, на якій проживають члени товариства, знаходиться поза межами обласного центру. Тому люди не можуть прописатися у своїх будинках.

Представники міської ради на збори не прийшли. З представників облдержадміністрації з членами садівничого товариства "Тернопільське" зустрівся начальник відділу містобудування Віктор Якимук:

"Ця територія - територія конкретно кооперативу чи садового товариства Тернопільське - не охоплена чинним генеральним планом міста. Тому говорити про включення цих територій до міських, ну є явно передчасним. Говорити можна, просити можна. Але шлях може бути тільки наступним - внесення змін до генерального плану міста Тернополя з охопленням території цієї, тоді її можна включити в місто".

Леся Чупровська - членкиня садівничого товариства:

"Місто нам давало цю землю, ми маєм державні акти, місто нам віддавало державні акти. Ми маєм побудовані будинки, маєм право власності на ті будинки. Архітектура міста нам затвердила, право власності давала. Нам не давав район. І тепер хто нам? Нас тепер має тільки місто взяти, тому шо то їхня земля".

Іван Квасницький -член садівничого товариства:

"Перейменування вулиць, то всьо, це є потім буде. Першим ділом треба рішити питання принципове, чи бере місто і які умови для того ставляться, щоб туда піти? От такі питання вирішувати".

Голова зборів, член садівничого товариства "Тернопільське" Тарас Гніденко розповів, чому дачники вирішили написати звернення до Тернопільської міськради:

"На цих зборах ми голосували про питання приєднання нашого товариства до міста Тернополя для того, щоб отримати певні пільги, щоб отримати доїзд до нашого міста, до нашого товариства швидкої, пожарної машини, щоб просто про нас знали, шо ми такі є".

Члени садівничого товариства також проголосували за подачу електроенергії не на загальний лічильник товариства, а на індивідуальні - кожному споживачеві окремо. Вирішили узаконити назви вулиць, яких на території товариства зараз 37, та внесли зміни до статуту товариства.

Провести збори садівничого товариства та прийняти на ньому спільне звернення із своїми вимогами та пропозиціями, яке розглянуть на засіданні виконавчого комітету, 16 січня запропонував заступник міського голови Тернополя Володимир Дідич. Тоді члени товариства приходили до міськради. За словами прессекретарки Тернопільської міськради Мар`яни Зварич - люди не можуть отримати прописку, бо територія товариства, де вони проживають, знаходиться за межами обласного центру, за три кілометри від центру Тернополя. Всього на території площею 150 гектарів, у будинках постійно проживають 96 сімей.

Анна Кордяк показала свій будинок. Жінка розповіла, що живе тут понад десять років, але прописки не має:

"У міській раді нам відмовляють у прописці, вони говорять, що ми за межами міста. Але документація оформлена міською радою. Отримала я землю під садівництво у 91-му році від Кутківецького радгоспу, але ця земля мені була видана міською радою. Проживаю я постоянно з 98-го року у будинку без прописки, без нічого. Будинок у мене приватизований. Плотимо всі податки, які положено. Ми даже визвати швидку ми не можемо визвати, чи пожежну, чи міліція, чи коли хтось народився зареєструвати дитину неможливо. Тому що у нас немає зареєстровано Мінюстом вулиць. Ми собі самі поназивали вулиці. От - Соняшникова, Привітна, Довга оця вулиця".

16 січня заступник міського голови Тернополя Володимир Дідич запропонував, як можна вирішити питання із місцем реєстрації:

"Закон передбачає можливість реєстрації людей без місця проживання. Але чи він вас влаштує? Розумієте, якщо ви ставите питання просто, що я, Дідич Володимир хотів би бути десь зареєстрований, то управління соціальної політики людей без місця проживання закон дозволяє реєструвати за адресою соціальної політики, як таких людей, що без місця проживання і т. д. Тоді, як ви кажете, прописка у вас буде в тернопільському вашому дачному товаристві. Такий варіант вас влаштовує?"

Члени садівничого товариства "Тернопільське" з пропозицією не погодилися.

Також 16 січня начальник управління архітектури, містобудування та кадастру Василь Бесага повідомив, що приєднати дачі до території Тернополя можна лише після проведення моніторигу:

"Аналіз йде у принципі по всіх показниках, враховуючи, що воно дає приєднання? Потім, які моменти виникають? Це - енергозабезпечення, водозабезпечення, газозабезпечення. каналізування. Обов`язковий мотив - вигідно для міста приєднувати, чи не вигідно? Бо це дуже великі затрати, ви самі розумієте. І коли ці моніторинги йдуть, ми виставляємо їх на сайт міської ради і їх розглядає депутатська комісія. Вони потім говорять, що згідно тих моніторингів, навіть по-вашому, нема доцільності приєднувати, або ми приєднуємо цих людей, бо це наші люди, це наша територія, і нам це вигідно. Тоді вони включають у межі міста, розумієте? Ви за межами міста. Згідно генерального плану міста дана територія, ви бачите, знаходиться за межами міста Тернополя. Територія є виділена для ведення садівництва, землі сільськогосподарського призначення. Це є землі садівничого товариства "Тернопільське". І належать до форми власності державної, розпорядником яким, на даний час, Держгеокадастр області".

За словами адвоката Івана Парубія, людям потрібно звернутися до Верховної Ради України:

"По ситуації, яка виникла у цих людей я би сказав наступне. У них проблема не в прописці, тобто визнанні факту реєстрації місця проживання. Проблема іншого характеру. Проблема. Що вони хочуть користуватися тими можливостями, які користуються жителі міста Тернополя. А відтак, у них стоїть питання введення в межі міста Тернополя цих дачних будиночків, житлових будиночків, і тої земельної ділянки в межі міста Тернополя. На жаль, як на мене, ця проблема не вирішується тут, на місцевому рівні. Це треба вирішувати у Верховній раді".

За словами секретаря зборів дачників Тетяни Підгірної, звернення подадуть на розгляд сесії Тернопільської міськради, яка має відбутися 28 січня.

Членами садівничого товариства "Тернопільське" є 1950 осіб, повідомив Тарас Гніденко.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди