"Йому лише 150 років". Мерія Одеси планує відновити обвалений в центрі міста будинок

"Йому лише 150 років". Мерія Одеси планує відновити обвалений в центрі міста будинок

"Йому лише 150 років". Мерія Одеси планує відновити обвалений в центрі міста будинок Суспільне Одеса

На місці обвалу пам'ятки архітектури на вулиці Ніжинська, 16 в Одесі працюють спеціалісти Одеської держакадемії будівництва та архітектури й представники міської влади. Вони почали обстеження будинку, після чого сформують проєктно-кошторисну документацію щодо можливого відновлення споруди. Про таке заявив заступник директора департаменту міського господарства Віталій Цуркан.

За його словами, повідомлення про зсув торцевої стіни фасадного флігелю правої сторони будинку на Ніжинській, 16 в мерії отримали 27 лютого. Фахівці виїхали на місце, обстежили будівлю та вирішили евакуювати 16 мешканців.

Частина з них наразі перебуває у родичів, інші – у гуртожитку комунального підприємства "Одесміськелектротранс". У міськраді також підготували 5 квартир резервного фонду, куди за бажанням можна люди зможуть тимчасово переїхати.

"Наразі ми проводимо обстеження, залучили спеціалістів з будівельної академії та приватної компанії, яка займається обвалами та аналізом таких будівель. Після остаточного рішення буде дана оцінка та заключення щодо подальших дій та відновлення", – запевнив Цуркан.

Мерія планує відновити будинок на Ніжинській, де вночі обвалилася стінаСуспільне Одеса

Обвалений будинок на Ніжинській.

Натомість заступник мера Дмитро Жеман розповів, що на будинку вже давно були встановлені контрольні маяки. За інформацією мешканця сусіднього будинку, в одній з квартир на Ніжинській, 16 розпочався ремонт, який міг спровокувати руйнування, додав Жеман.

"Опорна стіна почала деформуватися, маяки розірвалися. Людей відселили, потім вели роботи, аби втримати будинок. Але через нічні опади не вдалося. Наразі всі люди відселені, всі в безпеці. Будемо розбирати аварійну стіну і потім відновлювати", – сказав Жеман.

На думку заступника міського голови Одеси Михайла Кучука, можливими причинами обвалу могли стати перепланування в квартирах.

"Дім підлягає відновленню, це пам’ятка архітектури, якому 150 років. І майже кожен мешканець хоче збільшити свою площу за рахунок якоїсь ніші, куди встановлюють холодильник. Ось і виходять такі руйнування", – наголосив чиновник.

Мерія планує відновити будинок на Ніжинській, де вночі обвалилася стінаСуспільне Одеса

Обвалений будинок на Ніжинській.

Такої ж думки і директор компанії "АПК МЕНЕДЖМЕНТ ІНВЕСТ", яка будує поряд житловий комплекс. За словами Валентина Скерлика, перед початком робіт фахівці обстежили будинки, що стоять поруч, і також побачили перепланування квартир.

"Люди вирізають 15 сантиметрів опорної стіни, аби вмістити туди полицю для банок. А потім жаліються на обвали", – додав він.

Нагадаємо, 27 лютого будинок на Ніжинській, 16 тріснув. Місцева влада відселила мешканців аварійної частини та перекрила газопостачання до будівлі. Роботи ускладнював статус будинку: це пам'ятка архітектури. Вночі 1 березня стіна, де була тріщина, обвалилася.

Місцеві мешканці розповіли, що на стан обваленого будинку на Ніжинській, 16 скаржилися з 2019 року. Скарги надсилали і безпосередньо до міської ради, і до окремих депутатів мерії.

Читайте також

  • В Одесі обвалився будинок, на якому раніше з'явилася тріщина
  • Обвал фабрики в Одесі: будівля належить власнику зруйнованого напередодні будинку
  • У центрі Одеси обвалилися міжповерхові сходи будинку: мешканців евакуювали
Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше