Гроші малозабезпеченим: скільки й кому допомагає Рівненська облрада

Гроші малозабезпеченим: скільки й кому допомагає Рівненська облрада

Ексклюзивно
Гроші малозабезпеченим: скільки й кому допомагає Рівненська облрада колаж Суспільного

У 2020-му Рівненська облрада надала матеріальної допомоги людям на понад 4 мільйони гривень. У 2021-му для кожного депутата передбачили по 20 тисяч гривень на матеріальну допомогу жителям громад. Про це повідомили в облраді у відповідь на інформаційний запит Суспільного.

Журналісти запитали:

 • у яких випадках жителі області можуть звернутися за матеріальною допомогою до обласної ради?
 • як визначається розмір матеріальної допомоги та яку процедуру потрібно пройти, щоб її отримати?
 • чи може людина звернутися до свого депутата за матеріальною допомогою та яка сума в бюджеті у 2021 році на це передбачена? 
 • скільком жителям області та у якому розмірі облрадою було виділено матеріальної допомоги у 2020 році? 

У відповіді на інформаційний запит за підписом голови обласної ради Сергія Кондрачука йдеться, що матеріальну допомогу жителям області надають відповідно до рішень облради від 01.12.2017 №750 "Про обласну програму матеріальної підтримки найбільш незахищених верств населення на 2018-2022 роки" та від 04.03.2011 № 178 "Про Положення про порядок використання коштів обласної програми матеріальної підтримки найбільш незахищених верств населення, виділених обласній раді".

Хто може розраховувати на допомогу

Програмою матеріальної підтримки найбільш незахищених верст населення на 2018-2022 роки передбачена допомога:

 • 100 гривень щомісяця Героям України, Героям Соціалістичної Праці, кавалерам орденів Трудової Слави;
 • 100 гривень щомісяця допомоги людям, яким виповнилось 100 і більше років;
 • 100 гривень одноразової допомоги людям, яким виповнилось від 90 до 100 років;
 • 200 гривень щомісяця допомоги репресованим, які були реабілітовані згідно з чинним законодавством;
 • 200 гривень щомісяця допомоги пенсіонерам зі страховим стажем не менше 40 років та віком понад 70 років, які отримують щомісяця менше ніж 1500 гривень пенсії;
 • 200 гривень одноразової допомоги членам сімей репресованих, які були реабілітовані згідно з чинним законодавством;
 • одноразова допомога пенсіонерам, людям з інвалідністю, одиноким непрацездатним та вимушено переміщеним в область з тимчасово окупованої території й районів проведення АТО, сім'ям військовослужбовців, які, виконуючи обов'язок в АТО, отримали статус полонених чи зникли безвісти та іншим найбільш незахищеним верстам населення,
 • одноразова допомога на лікування учасникам бойових дій, АТО – добровольцям, родинам загиблих героїв АТО та Небесної Сотні;
 • 500 гривень щомісяця стипендій голови ОДА та голови облради обдарованим, соціально активним людям з інвалідністю.

Малозабезпечені жителі області можуть отримати одноразову допомогу. До заяви варто додати документи, що підтверджують необхідність в такій допомозі.

Депутати облради на виплату матеріальної допомоги у 2021-му році жителям області виділили 1 280 000 гривень – по 20 тисяч гривень кожному депутату на рік, – йдеться у відповіді голови облради. У 2020-му облрада виділила 4 398 000 гривень матеріальної допомоги, яку отримали 2 328 жителів Рівненщини.

Як отримати допомогу від облради

При виділенні допомоги облрада керується Положенням про порядок використання коштів програми, про яку йшлося вище. Гроші виділяються з обласного бюджету і зараховуються на рахунки обласного центру з надання соцпослуг на окремий бюджетний рахунок.

Допомогу можуть надавати коштом підприємств, установ та організацій, інших юросіб, людей, добровільно перераховних на спецрахунок обласного центру з надання соцпослуг.

Читайте також: Якщо ви захворіли або у скруті: на скільки грошей можна розраховувати від Рівнеради

Гроші на Програму своїм протоколом розподіляє комісія з питань надання матеріальної допомоги на підставі заяв та довідок за пропозицією голови облради, першого заступника, заступника голови облради та депутата облради.

Допомогу малозабезпеченим верствам населення області надають відповідно до розпорядження голови облради, прийнятого на підставі проколу комісії.

Гроші програми використовуються у вигляді:

 • одноразової допомоги, як виняток – двічі на рік;
 • сплати вартості медикаментів, проведеного лікування, виготовлення протезів, житлово-комунальних послуг;
 • придбання харчів, одягу, взуття та інших необхідних речей.

Підписані головою облради копію розпорядження та протокол комісії дають на виконання головному управлінню праці та соцзахисту населення. Використання ліміту коштів контролює й обліковує працівник, відповідальний за роботу зі зверненнями громадян у виконавчому апараті облради.

Що витратили та скільки планують

У відповіді на інформаційний запит в облраді надали звіт виконання обласної програми матеріальної підтримки найбільш незахищених верств населення на 2013-2017 роки. На її виконання впродовж п'яти років запланували з обласного бюджету 42,8 мільйона гривень, а витратили 36,5 мільйона гривень.

На програму 2018-2022 роки запланували витратити 90,5 мільйонів гривень.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди