Якщо ви захворіли або у скруті: на скільки грошей можна розраховувати від Рівнеради

Якщо ви захворіли або у скруті: на скільки грошей можна розраховувати від Рівнеради

Ексклюзивно
Якщо ви захворіли або у скруті: на скільки грошей можна розраховувати від Рівнеради Суспільне Рівне

У 2020-му місто надало матеріальної допомоги рівнянам майже на 2,5 мільйона гривень. Про це повідомили в Рівнераді у відповідь на інформаційний запит. Суспільне поцікавилось, хто може звернутися за допомогою, на яку суму можна розраховувати та чим може допомогти виборцю міський депутат.

Суспільне звернулося у міськраду з інформаційним запитом про права рівнян на матеріальну допомогу. Ми запитали:

 • у яких випадках жителі Рівного можуть звернутися за матеріальною допомогою до міської ради?
 • як визначається розмір матеріальної допомоги та яку процедуру потрібно пройти, щоб її отримати?
 • чи може людина звернутися до свого депутата за матеріальною допомогою та яка сума в бюджеті у 2021 році на це передбачена?
 • скільком жителям Рівного та у якому розмірі міськрадою було виділено матеріальної допомоги у 2020 році?

Допомога на лікування: кому і скільки

У відповіді за підписом начальника міського управління охорони здоров'я Віктора Іськіва йдеться, що матеріальна допомога на лікування надається рівнянам, які зареєстровані й проживають у місті не менше двох років. Це врегульовано спеціальною програмою.

 • хворим на онкологічні захворювання – до 5000 гривень;
 • хворим на серцево-судинні захворювання з інтервенційними та хірургічними методами лікування – до 3000 гривень;
 • хворим з хронічною нирковою недостатністю, пролонгованою гемодіалізом – до 5000 гривень;
 • хворим на орфанні захворювання – до 5000 гривень;
 • учасникам ООС/АТО, які отримали травми й поранення, пов'язані із захистом Батьківщини – до 5000 гривень;
 • для ендопротезування суглобів – до 3000 гривень;
 • у випадках проведення складного та дорогого лікування – до 3000 гривень;
 • дітям до 14 років – до 20 000 гривень;
 • для придбання слухових апаратів для дітей з вадами слуху – до 15 000 гривень.

Які документи потрібно надати

Щоб отримати матеріальну допомогу, необхідно підготувати письмове звернення на ім'я міського голови Рівного та надати необхідний перелік документів, – повідомили в міському управлінні охорони здоров'я.

 • копії паспорта заявника та особи, для лікування якої виділяється матеріальна допомога (обов'язково звірені з оригіналом). До копії паспорта у формі картки ID треба додати адресну картку або витяг з єдиного державного демографічного реєстру. У разі звернення стосовно надання допомоги дитині – свідоцтво про народження;
 • копія ідентифікаційного коду заявника;
 • довідка за реквізитами заявника з державних банків;
 • довідка про стан здоров'я із переліком медикаментів, які необхідні для лікування;
 • кошторис на лікування або інший документ, який підтверджує вартість лікування, виданий лікувальним закладом або аптекою (крім учасників ООС/АТО).

Матеріальну допомогу місто надає з резервного фонду в межах суми, затвердженої при формуванні бюджету, – уточнили в міському управлінні охорони здоров'я. У 2020-му матеріальну допомогу на лікування отримали 460 людей на суму 2 317 713 гривень.

Зазначимо, що резервний фонд бюджету Рівненської міської територіальної громади на 2021 рік затвердили у розмірі 20 мільйонів гривень, це 0,82 % від видатків загального фонду бюджету.

Допомога соціально вразливим й людям у скруті

На запит міськраді Суспільному надійшла відповідь також за підписом начальниці міського управління праці та соцзахисту населення Віри Мельник.

Там йдеться, що питання надання матеріальної допомоги людям з числа соціально вразливих верств населення та людям, які перебувають у складних життєвих обставинах, вирішує однойменна комісія.

Керуються відповідним Положенням, затвердженим розпорядженням мера у березні 2020-го, в межах коштів, затверджених на виконання Комплексної міської соціальної програми "Турбота". У бюджеті на 2021-рік на цю програму передбачили 100 тисяч гривень.

Допомогу надають людям, які:

 • опинилися у складних життєвих обставинах, спричинених інвалідністю, віком, станом здоров'я, соціальним становищем
 • перебували або перебувають на лікуванні;
 • потребують операційного втручання;
 • через певні обставини опинились в скрутному матеріальному стані у стихійного лиха, пожежі, затоплення, крадіжки та інших обставин.

Які документи потрібно надати

Матеріальну допомогу нададуть на підставі особистої заяви та документів, що підтверджують необхідність надання допомоги:

 • довідки про стан здоров'я з лікувального закладу;
 • чеки про придбання медичних препаратів, ліків, послуг, імплантів;
 • виписки з медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого щодо проведеного лікування;
 • висновки лікарсько-консультативних комісій щодо необхідності лікування;
 • реквізити рахунку банків;
 • копії паспорта, довідки про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків, пенсійного посвідчення, виписки з акта огляду МСЕК.

Розмір допомоги у кожному конкретному випадку визначає комісія, але вона не може перевищувати 50% розміру прожиткового мінімуму для людей, які втратили працездатність, встановлений на день звернення.

На час карантину установа переведена на дистанційно безконтактний режим роботи з відвідувачами, відтак документи можна надіслати на електронну адресу, поштою чи лишити у "карантинній" скриньці при вході в управління. Отримати інформацію можна за телефоном 63-38-96, написавши на електронну адресу: 03195441@mail.gov.ua, чи на сайті rivnesoc.gov.ua.

Впродовж 2020-го року матеріальну допомогу надали 1877 рівнянам на суму 600 500 гривень, – повідомили в управлінні соцзахисту.

Начальник управління бюджету і фінансів міськвиконкому Віктор Шульга у відповіді Суспільному повідомив, що гуманітарну чи іншу допомогу з резервного фонду бюджету можуть надати, коли рішення про це прийняла рада.

Згідно з рішеннями Рівнеради, з резервного фонду торік надали матеріальної допомоги на 2 451,9 тисячі гривень – 2 317,7 тисячі гривень – через управління праці та соцзахисту та 134,2 тисячі гривень – через виконком Рівнеради.

Чим може допомогти місцевий депутат

На запитання Суспільного, чи може людина звернутися до свого депутата за матеріальною допомогою та яка сума в бюджеті у 2021 році на це передбачена, в організаційному відділі апарату Рівнеради уточнили, що:

"Депутат місцевої ради має право офіційно представляти виборців свого округу та інтереси тергромади в місцевих органах виконавчої влади, органах місцевого самоврядування, підприємствах, установах і організаціях незалежно від форм власності з питань, що належать до відання органів місцевого самоврядування відповідного рівня", – йдеться у відповіді.

Місцевий депутат має право порушувати перед органами і організаціями, озвученими вище та їх посадовими особами, а також керівниками правоохоронних та контролюючих органів питання, що зачіпають інтереси виборців та вимагати їх вирішення.

А умови та порядок надання матеріальної допомоги рівнянам, які потребують лікування великої вартості, визначені Положенням, на яке посилались в управлінні охорони здоров'я вище.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди