"Ферзевий гамбіт" став найпопулярнішим мінісеріалом "Netflix" в історії

"Ферзевий гамбіт" став найпопулярнішим мінісеріалом "Netflix" в історії

"Ферзевий гамбіт" став найпопулярнішим мінісеріалом "Netflix" в історії Netflix

Екранізація роману Волтера Тевіса очолила список найбільш популярних серіалів стрімінгового сервісу "Netflix". За 28 днів серіал переглянуло 62 мільйони сімей.

Про це повідомляє пресслужба "Netflix".

Всього за 28 днів з моменту прем'єри серіалу на стрімінговому сервісі його переглянули понад 62 мільйони домашніх акаунтів, що є абсолютним рекордом в історії "Netflix". Підрахувати кількість "піратських" переглядів "Ферзевого гамбіту" неможливо.

Крім того, "Ферзевий гамбіт" став найпопулярнішим серіалом у 63 країнах та увійшов до топової десятки ще у 92. Однойменний роман Волтера Тевіса, вперше опублікований в 1983, увійшов до списку бестселерів "New York Times".

Історія хіта Netflix

Мінісеріал "Ферзевий гамбіт" розповідає історію вигаданої американської шахістки Бет Гармон, яка з дитинства виявила талант до шахів і в 1960-х роках бореться за титул чемпіона світу та протистоїть власній алко- та наркозалежності. Головні ролі виконали Аня Тейлор-Джой та Томас Броді-Санґстер.

Прототипом для персонажа Бет Гармон став відомий американський шахіст Боббі Фішер, який в 1972 став першим американцем, який отримав титул чемпіона світу з шахів, перемігши радянського шахіста Бориса Спаського.

Спортивним консультантом проєкту "Netflix" став відомий шахіст Гаррі Каспаров. За його порадою у фінальному шаховому протистоянні серіалу автори відтворили партію українського шахіста Василя Іванчука з американцем Патріком Вольфом 1993 року.

Що відомо

  • Американський стрімінговий сервіс "Netflix" розповів, які фільми, серіали та телешоу зняли з показу на вимогу різних держав з 2015 по 2020 роки.
  • "Netflix" випустив документальний фільм "Мій учитель восьминіг" про режисера і фридайвера Крейга Фостера, який під час своїх пірнань у південній частині Африки подружився з восьминогом.
  • "Netflix" відкрив безкоштовний доступ до восьми серіалів та фільмів власного виробництва. Для їх перегляду не потрібно буде реєструватися та купувати підписку.

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше