100 церковних дзвонів і проліт літака "Дакота". У Британії попрощалися з легендарним Томом Муром

100 церковних дзвонів і проліт літака "Дакота". У Британії попрощалися з легендарним Томом Муром

100 церковних дзвонів і проліт літака "Дакота". У Британії попрощалися з легендарним Томом Муром
Sky News

У Великій Британії провели в останню путь 100-річного ветерана Другої світової війни Тома Мура, який помер від COVID-19. Він прославився тим, що торік зібрав 32,8 мільйона фунтів стерлінгів (майже 45 мільйонів доларів) на боротьбу з коронавірусом.

Як повідомляє Sky News, похорон Мура супроводжувався салютом, випущеним з артилерійської та стрілецької зброї, а також прольотом літака-транспортника С-47 "Дакота", що використовувався в роки війни.

Церемонія прощання з Муром відбулася в місті Бедфорд. Кількість учасників прощальної церемонії обмежили через загальнонаціональний карантин в країні.

Опівдні на честь ветерана по всій країні церковні дзвони пробили рівно сто разів, рівно стільки, скільки було років Тому Муру. Труну до могили несли британські військові. Зверху на неї поклали кашкет часів Другої світової війни, вінок із Йоркширського полку, бойові медалі та лицарські звання померлого. На прохання Тома Мура на його могильній плиті викарбують фразу: "Я ж говорив вам, що я старий" на кшталт епітафії "Я ж говорив вам, що хворію" британсько-ірландського письменника та коміка Спайка Міллігана (1918-2002 рр).

Хто такий Том Мур

Том Мур народився 30 квітня 1920 році в Англії. Він був учасником Другої світової війни та Бірманської кампанії (1942-1945), отримав звання почесного полковника. Після війни працював інструктором в танкових військах, був менеджером компанії та мотогонщиком і навіть виграв кілька нагород.

Сер Мур став відомим після того, як у квітні 2020 року пройшов 100 кіл без сторонньої допомоги довкола свого будинку. Це сталося за кілька тижнів до його 100-річного ювілею. Причому пересувався він за допомогою рами з колесами, яку використовував з того часу, як зламав стегно. Завдяки цьому марафону він зібрав майже 33 мільйони фунтів стерлінгів для британських лікарів, які борються з епідемією коронавірусу.

Спочатку Том Мур мав намір зібрати тисячу фунтів, однак його вчинок настільки вразив людей, що пожертви зробили сотні тисяч осіб. На знак подяки ветерану понад 500 тисяч громадян підписали петицію із закликом дати лицарське звання відставному капітану. У свій 100-річний ювілей Том Мур отримав понад 125 тисяч листівок зі всього світу від вдячних прихильників, а королева Великої Британії Єлизавета II посвятила його в лицарі.

З початку 2021 року 100-річний британець кілька тижнів лікувався від пневмонії, а наприкінці січня був госпіталізований до відділення інтенсивної терапії, де у нього діагностували COVID-19. Його підключили до апарату штучної вентиляції легенів, проте це не допомогло - на початку лютого сер Том Мур помер.

На початок