Ситуація з COVID-19. Що кажуть у прикарпатських лікарнях

Ситуація з COVID-19. Що кажуть у прикарпатських лікарнях

Ситуація з COVID-19. Що кажуть у прикарпатських лікарнях

Кількість хворих на COVID-19 на Прикарпатті не зменшується, а навантаження на лікарні та медиків стає все більшим. Кореспонденти Суспільного Карпати поспілкувалися із керівниками лікарень, які майже повністю заповнені хворими. Про те, як та в яких умовах вони рятують життя пацієнтам, читайте далі.

Коломийська ЦРЛ

Медичний директор Коломийської ЦРЛ Віктор Бойко каже, що зайнятість ліжок у закладі складає 100 %. Зараз у лікарні розгорнули 175 ліжок для пацієнтів з коронавірусом. Станом на ранок 27-го лютого тут лікують 182 пацієнтів.

"Ми поклали додаткові некисневі ліжка, тому що не всі пацієнти потребують кисню. У нас заповненість є 100 %. З тих 182 пацієнтів є восьмеро дітей. Неважких пацієнтів у лікарні практично немає. "Неважкими" я вважаю тих, кого ми готуємо у понеділок на виписку, якщо все буде добре. Може когось і сьогодні доведеться відпустити. Попри те, що вчора була велика виписка, кількість пацієнтів не зменшилася, і довелося докласти ще додаткові ліжка", - розповів Віктор Бойко.

Читайте також: "Пожинаємо плоди свят". Директор Коломийської ЦРЛ про ситуацію з COVID-19

Реанімаційне відділення у лікарні також повністю заповнене. Там, за словами Віктора Бойка, є дев'ять ліжок. У реанімації також міняють пацієнтів з хворими з терапії. Всього у лікарні задіяно два поверхи терапевтичного корпусу. Також повністю заповнені терапевтичний і гастроентерологічний відділ.

"Практично з кожного відділення, яке є в лікарні, взяті ліжка і перепрофільовані в "ковідні". Хірургічне відділення зараз знаходиться в урологічному відділенні, вони об’єднані. Там скорочено по половині їхніх ліжок. Так ми офіційно зареєстрували 175 ковідних ліжок", - пояснив лікар.

Повністю заповнена і інфекційна лікарня Коломиї. За словами Віктора Бойка, зараз вірус більше вражає людей молодого і середнього віку. Лікар переконаний, що вірус мутував.

"Це не той вірус, що був у квітні, не той, що був у липні, навіть не той, що був у листопаді. Я кажу це вже з досвіду, бо займаюся цими пацієнтами. Зараз найпроблемніші люди від 35-ти до 45-ти років. Ми зі старшими людьми легше справляємося", - додав Віктор Бойко.

Богородчанська районна лікарня

Богородчанську лікарню вже повністю перепрофілювали у "ковідну". Генеральний директор закладу Іван Коляджин розповів, що вчора у закладі розгорнули 200 ліжок.

Читайте також: Бракуватиме анестезіологів. Які наслідки перепрофілювання Богородчанської лікарні

"Сьогодні і завтра відкриваємо ще по 25 і все. Зараз десять людей в реанімації. Ми розгорнули ще додатково шість ліжок реанімаційних. Багато пацієнтів є на кисні. На сьогоднішній день із 200 ліжок є 172 хворих", - сказав Іван Коляджин.

Зараз у лікарні є вісім відділень, які повністю перепрофільовують для хворих на COVID-19. У мобільному госпіталі поки що немає пацієнтів - він залишається резервним для усієї області.

Калуська ЦРЛ

Станом на ранок 27-го лютого у Калуській лікарні було 176 пацієнтів з коронавірусом. Найбільша проблема у медзакладі, за словами заступника генерального директора лікарні Валерія Паляниці, - забезпечення хворих киснем.

"Ми киснем забезпечені, але споживання величезне. На ті всі кисневі точки, які ми розгорнули, йде приблизно дві з половиною тонн кисню за добу, - говорить Валерій Паляниця. - У реанімації є сім хворих. Троє - на апараті ШВЛ, двоє - на СІПАП".

Читайте також: У Калуші припинили прийом пацієнтів з інших районів – не вистачає ліжок для місцевих

У медзакладі для хворих на COVID-19 розгорнули сім відділень. Задіяна реанімація, два поверхи дитячої лікарні, пульмонологія, нейрохірургія, ендокринологічне відділення і частина пологового будинку.

"Плануємо, якщо ситуація не буде давати можливості думати про стабілізацію, розгорнути додаткові ліжка на території того ж таки пологового будинку на шостому поверсі. І готуємо розгортання ще двох додаткових ліжок у реанімаційному відділенні", - додав медик.

Надвірнянська ЦРЛ

У Надвірній в лікарні зайняті 146 ліжок. Заступник генерального директора закладу Іван Меланюк каже, що важких пацієнтів є достатньо.

"З ПЛР-тестами позитивними є більше 120-ти хворих. Десять хворих на восьми ліжках у реанімації лежать у дуже важкому стані. Ну і ще двоє-троє, які би теж потребували реанімації, але вони в трохи кращому стані", - зазначив Іван Меланюк.

Читайте також: "Госпіталізуємо в ручному режимі". Як працюють медики Надвірнянської ЦЛР під час пандемії COVID-19

У Надвірнянській ЦРЛ перепрофілювали два відділення - кардіологічне та терапевтичне - для хворих з коронавірусом. Повністю для лікування таких пацієнтів задіяли і реанімацію.

Нагадаємо, Івано-Франківська центральна міська лікарня тимчасово призупиняє госпіталізацію хворих на COVID-19. Не прийматимуть пацієнтів з коронавірусною хворобою у період з 25 лютого по 2 березня. Все – через перевантаженість ліжкового фонду.

Для хворих на COVID-19 у Верховинській ЦРЛ перепрофілювали три відділення. Зараз там лікують 52 хворих. Половина із них - важкі та кисневозалежні.

Що відомо

На початок