75 учителів з Полтавщини склали тестування фахових знань

75 учителів з Полтавщини склали тестування фахових знань

75 учителів з Полтавщини склали тестування фахових знань

75 із 76 зареєстрованих учителів початкових класів з Полтавщини склали тестування фахових знань. Це перший етап сертифікації учителів, говорить фахівчиня обласного департаменту освіти Наталія Барболіна.

В області діяв один пункт тестування – це у Полтавському педуніверситеті. Пускати учасників туди почали о 10:15, а саме тестування стартувало об 11:00. До пункту учителів пускали із дотриманням карантинних обмежень, зокрема, наявність захисної маски та температурний скринінг. На вирішення 100 завдань вони мали три години. Максимальна кількість балів, яку можуть набрати учасники – 100. Складання тестування – це перший етап пілотного проєкту. Після цього учасники сертифікації презентуватимуть свій педагогічний досвід. А потім їх роботу оцінюватимуть експерти служби якості освіти.

Результати сертифікації визначити мають наприкінці осені. За словами Наталії Барболіної, учителі, які успішно складуть тестування, отримають сертифікат про проходження. Він буде дійсним упродовж трьох років. Стільки ж вони зможуть отримуватимуть щомісячну доплату – 20 відсотків до окладу. Якщо педагогу не вдалося скласти сертифікацію, то це не вплине на заробітну плату чи присвоєння наступної вчительської категорії.

Пілотний проєкт із сертифікації учителів на Полтавщині, як і в Україні, триває третій рік поспіль. Вперше 2019-го року участь у ньому взяли 29 учителів з нашої області, 2020-го – 63.

На початок