На Полтавщині вчителі пройшли тестування фахових знань

На Полтавщині вчителі пройшли тестування фахових знань

На Полтавщині вчителі пройшли тестування фахових знань UA:Poltava

100 завдань та три години на виконання. 29 лютого вчителі початкових класів пройшли тестування фахових знань. Це один із етапів пілотної сертифікації педагогів. На Полтавщині до неї долучилися 63 людини.

З усієї області до Полтави приїхали педагоги. У педуніверситеті відбувається фахове тестування для вчителів початкових класів. Ірина Литвиненко – із Кременчука.

Ірина Литвиненко - учасниця сертифікаціїUA:Poltava

Ірина Литвиненко - учасниця сертифікації

Працює у місцевій школі майже 10 років, каже Ірина Литвиненко:

"Мені цікаво перевірити свій фаховий рівень. Так би мовити, поставити собі "відмітку»" що я можу, над чим ще треба попрацювати. І мотивує, чесно кажучи, ще й надбавка, яку обіцяє міністр освіти за успішне проходження сертифікації. Спочатку я зареєструвалася на сайті оцінювання харківського. Мені створили особистий кабінет. І надіслали запрошення".

Зареєструвалася для участі у сертифікації й Світлана Зикова із Лубен.

Світлана Зикова - учасниця сертифікаціїUA:Poltava

Світлана Зикова - учасниця сертифікації

Перед тестуванням готувалася, каже Світлана:

"Нам була представлена програма, за якою ми могли готуватися, загальні положення. Нормативна база, освітнє середовище, методичні знання. Ми проходили онлайн-тест , то вже бачили, які питання. У чому була не дуже впевнена, то намагалася знайти той матеріал і прочитати".

Усього тут 63 вчителів початкових класів. До пункту тестування їх запускають о 10.15.

Вирішуватимуть вчителі 100 завдань – це тести. На це мають три години, розповіла відповідальна за проведення тестування на Полтавщині Наталія Барболіна:

"Вони мають перевірити і загальний рівень, і перевірити знання предметів, які стосуються загального розвитку. Це абсолютно справа добровільна. Вчителі мали можливість самостійно визначитися, чи беруть вони участь чи ні. Не менше двох тижнів пройде, вони отримають результати у свій особистий кабінет".

На Полтавщині вчителі пройшли тестування фахових знаньUA:Poltava

На Полтавщині вчителі пройшли тестування фахових знань

За півгодини до закінчення виходять перші учасники тестування. Серед них Ірина Харсун:

"І математика була, алгебра, геометрія, знаходження площі і т.д. І біологія, хімія, географія. Багато було про булінг, про педагогіку партнерства. У мене були складнощі з математикою, коли треба було згадати формули площі, об’єми".

Пройшов тестування Назарій Ракитянський:

"Складнощі виникали у завданнях з методики викладання, з концепції НУШ. Вдавалося мені більш інформаційні завдання: наприклад, пристрій виведення, карту на комп’ютері вказати".

Незалежне тестування фахових знань – це перший етап пілотної сертифікації вчителів. Якщо педагог не набере на цьому етапі відповідну кількість балів, він не зможе взяти участь в інших. А це – оцінювання педмайстерності та вивчення практичного досвіду.

Ті, хто пройде усю сертифікацію успішно, зможе отримуватимуть щомісячну доплату – 20 відсотків до окладу. Також сертифікація зараховується як проходження атестації. Якщо педагогу не вдалося успішно скласти, то це не вплине на результат чергової атестації, заробітної плати чи присвоєння наступної вчительської категорії.

Нагадаємо, пілотна сертифікація вчителів вперше відбулася восени минулоріч. Тоді з Полтавщини долучилися близько 30 педагогів.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди