У Кропивницькому відбулась акція "Свій за свого. Волю патріотам" у підтримку Стерненка

У Кропивницькому відбулась акція "Свій за свого. Волю патріотам" у підтримку Стерненка

У Кропивницькому відбулась акція "Свій за свого. Волю патріотам" у підтримку Стерненка
Суспільне: Кропивницький

У Кропивницькому на площі Героїв Майдану відбулася акція "Свій за свого. Волю патріотам".

За підрахунками знімальної групи Суспільного, в акції беруть участь двадцять людей. В руках тримають плакати з написами „Сьогодні – його, завтра – усіх нас”, „Судовій гілці – судову гілляку”.

У Кропивницькому на площі Героїв Майдану відбулася акція "Свій за свого. Волю патріотам"

За словами організатора акції, координатора громадської ініціативи "Рух Опору Капітуляції – Кропивницький" Дмитра Сінченка, мета протесту - виявити незгоду з ув'язненням Сергія Стерненка, очистити Україну від проросійської агентури.

Учасниця акції Оксана Сазонова розповіла:"Повинна сьогодні сказати про свою громадянську позицію щодо несправедливого засудження Сергія Стерненка, який сидить більше року. Ці суди сьогодні прогнили, вся судова система, але не тільки судова. Потрібно міняти все, просто так це не може відбутися, на це потрібна воля народу і кожна людина повинна вийти і сказати свою позицію".

Учасник акції Олег Кукуленко каже: "Ця акція направлена на те, що у нас не справедливо, суд у нас вибірковий, і те, що застосовується зараз до Стерненка, це неправильно. Чому у нас вибіркове правосуддя? Чому Стерненко засуджують на сім років, а тіх, які брали участь у викраденні людей під час Майдану, випускають, у них умовні терміни, їх "на поруки” взяли".

У Кропивницькому відбулась акція "Свій за свого. Волю патріотам" у підтримку Стерненка
Суспільне: Кропивницький

Акція тривала півгодини. За порядком слідкували вісім поліцейських. За підрахунками інспектора сектору превентивної діяльності Олега Святокума, учасниками акції стали три десятки людей. Таку кількість назвав і організатор акції.

Зібралися на підтримку Всеукраїнської акції, каже Дмитро Сінченко. "На підтримку акції на Банковій, під офісом Президента, для того, щоб заявити, що ми вимагаємо волю патріотам, ми вимагаємо волю Сергію Стерненку, ув’язненому і засудженому. Україну потрібно захищати, Україну потрібно об’єднувати, і об’єднувати тим, щоб вести проукраїнську політику, щоб присікати будь-які дії російської агентури, нівелювати проросійську пропаганду".

Що відомо

  • Сергія Стерненка засудили за двома статями: звинуватили у викрадені та катуванні колишнього депутата Сергія Щербича у 2015 році. Сім років за ґратами та конфіскація майна – такий вирок Приморського суду Одеси. Суд постановив взяти під варту Стерненка в залі засідань. Звинувачення він відкинув і називав вирок політичним переслідуванням з боку одеського міського голови Геннадія Труханова.
  • Сергія Стерненка затримали за підозрою у розбійному нападі та викраденні депутата Комінтернівської районної ради Одеської області Сергія Щербича, який нині – член партії мера Одеси Геннадія Труханова.
  • У Кропивницькому протестують проти оголошення вироку Сергію Стерненку.

На початок