Американський регулятор схвалив вакцину Johnson & Johnson

Американський регулятор схвалив вакцину Johnson & Johnson

Американський регулятор схвалив вакцину Johnson & Johnson
АР

Експерти Управління з контролю якості продуктів і лікарських препаратів (FDA) США рекомендували до застосування вакцину від коронавірусу виробництва компанії Johnson & Johnson.

Як повідомляє CNN, консультативний комітет з вакцин та біологічних продуктів одноголосно проголосував за схвалення вакцини.

За даними FDA, вакцина Johnson & Johnson була протестована на 44 тисячах людей у США, Латинській Америці та Південній Африці. Вона продемонструвала ефективність приблизно на 66% у запобіганні помірного і важкого COVID-19 та 85% — проти тяжчих випадків захворювання. Окрім того, серед вакцинованих не було зафіксовано випадків смерті та госпіталізації через 28 днів після щеплення.

Таким чином, препарат Johnson & Johnson став третьою вакциною, яка дозволена до використання в США на додаток до препаратів Pfizer / BioNTech та Moderna. Наголошується, що для щеплення вакциною Johnson & Johnson потрібна тільки одна доза, а не дві, як у випадку з іншими препаратами.

"Це буде перша одноразова вакцина, яка може зберігатись у звичайних холодильниках, що полегшує її розподіл, на відміну від вакцин Pfizer / BioNTech та Moderna, які є більш делікатними та потребують двох доз", — йдеться у повідомленні.

Компанія Johnson & Johnson повідомила по плани доставити в цілому 20 мільйонів доз до кінця березня. Загалом уряд США замовив вже 100 мільйонів доз до кінця червня.

Що відомо

  • Раніше в Управлінні за якістю продуктів та медикаментів США (FDA) заявили, що вакцина Johnson & Johnson є ефективною та безпечною.
  • У лютому компанія Johnson & Johnson подала до Всесвітньої організації ВООЗ заявку на екстрене використання своєї вакцини проти COVID-19.
  • Рада експертів при Федеральній адміністрації ліків та продуктів США 18 грудня схвалила сертифікацію вакцини від COVID-19 від Moderna.
  • Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США повідомило, що новий штам коронавірусу може привести до хибнонегативних результатів тесту на COVID-19.
  • Компанія Moderna розробила "реактиватор" для своєї вакцини проти COVID-19, яки дозволить вже щепленим людям отримати захист від нових штамів коронавірусу.
На початок