Американський регулятор вважає вакцину Johnson & Johnson безпечною. Достатньо однієї дози

Американський регулятор вважає вакцину Johnson & Johnson безпечною. Достатньо однієї дози

Американський регулятор вважає вакцину Johnson & Johnson безпечною. Достатньо однієї дози
AP

Управління за якістю продуктів та медикаментів США (FDA) вважає вакцину проти COVID-19 від американської компанії Johnson & Johnson ефективною та безпечною, а однієї дози вакцини достатньо для запобігання хвороби, передає BBC.

Планується, що вакцину дозволять для використання у США протягом поточного тижня. Якщо це станеться, вона стане третьою вакциною проти COVID-19, яку можна використовувати у США.

FDA зробило висновок, що вакцина Johnson & Johnson приблизно на 66% ефективна в запобіганні помірного і важкого COVID-19, та на 85% ефективна проти тяжчих випадків захворювання. Також управління заявило, що ця вакцина є безпечною, а випадків серйозних алергічних реакцій на цей препарат не було.

Окрім цього зазначається, що серед учасників, які отримали цю вакцину, не було випадків смерті та випадків госпіталізації через 28 днів після вакцинації.

Офіційний представник Білого дому заявив, що адміністрація розраховує на наступному тижні поставити не менше трьох мільйонів доз вакцини Johnson & Johnson, якщо та отримає дозвіл FDA.

Компанія Johnson & Johnson заявляє, що планує доставити в цілому 20 мільйонів доз до кінця березня. Загалом уряд США замовив вже 100 мільйонів доз до кінця червня.

Що відомо

  • Рада експертів при Федеральній адміністрації ліків та продуктів США 18 грудня схвалила сертифікацію вакцини від COVID-19 від Moderna.
  • Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США повідомило, що новий штам коронавірусу може привести до хибнонегативних результатів тесту на COVID-19.
  • Компанія Moderna розробила "реактиватор" для своєї вакцини проти COVID-19, яки дозволить вже щепленим людям отримати захист від нових штамів коронавірусу.
На початок