У Черкасах за добу щепили 120 медиків

У Черкасах за добу щепили 120 медиків

У Черкасах за добу щепили 120 медиків
Суспільне Черкаси

Сто двадцять медиків щепили від коронавірусу на базі Черкаської міської інфекційної лікарні. Це працівники Третьої лікарні, інфекційної та екстренки. Про це Суспільному розповіла директорка закладу Світлана Волгіна.

Імунізацію проводили препаратом CoviShield. Медсестрі Вікторії Мальцевій перед щепленням перевірили температуру. За словами жінки, на коронавірус вона не хворіла.

"Коли нам сказали вакцинуватися, сумнівів не було, тому що ми працюємо у такому відділенні, де хто, як не ми, повинні вакцинуватися. Взагалі вважаю, що вакцинуватися потрібно".

вакцинація інфекційка
Суспільне Черкаси

Робити щеплення погодилася і медична сестра реанімаційного відділення Ірина Гордієнко:

"Я не вагалася жодного дня, зразу погодилася на вакцинацію. Немає страхів ніяких.

Згоду на щеплення підписала директорка міської інфекційної лікарні Світлана Волгіна. З її слів, усі відповіді перевірятиме працівник, який робить вакцинацію:

"Інформація зазначається по ідентифікації особи, тобто є прізвище, ім’я, по-батькові, дата народження. Також вказують інформацію про те, хворіли чи не хворіли на алергічні захворювання, чи здорові на даний момент - 10 запитань всього".

вакцинація інфекційка
Суспільне Черкаси

За словами лікарки-педіатра Людмили Доценко, медики пройшли спеціальне навчання у Києві по роботі з вакциною AstraZeneca. Один флакон, у якому п'ять мілілітрів розчину, розрахований на десять осіб, відкритим може зберігатися не більше шести годин. Є і протипоказання до щеплення:

"Протипоказаннями є вік до вісімнадцяти років, вагітність, алергічні тяжкі реакції, випадки анафілактичного шоку в анамнезі. Люди, які перехворіли, можуть прищепитися через три місяці, також

вакцинація інфекційка
Суспільне Черкаси

Після щеплення людина має бути під наглядом лікарів пів години, зазначила Людмила Доценко. З її слів, організм може відреагувати на вакцину:

"Як і на будь-яке щеплення можливі як загальні реакції, у вигляді анафілактичного шоку, так і місцеві реакції - почервоніння, припухлість, біль в області ін’єкції. Можливе підвищення температури, головний біль, але ці всі симптоми проходять за день-два".

вакцинація інфекційка
Суспільне Черкаси

За словами Світлани Волгіної, є й працівники, які відмовлялись вакцинуватися, оскільки хочуть імунізуватися іншою вакциною. Однак не відомо ще, чи надійдуть інші вакцини в Україну, чи ні.

Що відомо

  • На Черкащині щеплення від коронавіру стартувало 24 лютого. Протягом перших двох діб імунізували 170 осіб.
  • Область отримала 16 200 доз вакцини CoviShield індійського виробництва. Нею насамперед імунізують медиків, які працюють із пацієнтами, хворими на ковід, спеціалістів екстреної медичної допомоги та працівників мобільних бригад.
  • CoviShield - це індійська версія вакцини, яку розробили Оксфордський університет і шведська компанія AstraZeneca. За даними виробника, препарат ефективний на 76 відсотків. Використовувати його рекомендувала Всесвітня організація охорони здоров’я.

Читайте також

На початок