У Хмельницькому люди травмуються на рештках снігу. У ЖКГ кажуть – сам розтане

У Хмельницькому люди травмуються на рештках снігу. У ЖКГ кажуть – сам розтане

У Хмельницькому люди травмуються на рештках снігу. У ЖКГ кажуть – сам розтане
Фото: Суспільне.

З відлигою у хмельницькому травмпункті збільшилася кількість пацієнтів. Зараз кількість звернень коливається від 80 до 90 на день. В інші дні цифра звернень доходить до 50.

Про це у коментарі Суспільному сказав завідувач Хмельницьким травматологічним центром міської лікарні Руслан Колєсніков.

За його словами, загалом від початку року до травмпункту звернулося 3447 травмованих.

Мати хмельничанки Надії Куриляк травмувалась у центрі міста. Переконана – сталось це через неприбраний підталий сніг, під яким був лід.

«Сьогодні потепліло, трохи розтануло, але, тим не менш, залишки льоду є, їх багато. Моя мама йшла в обідню перерву, послизнулася посеред вулиці, де були величезні кучугури такого замерзлого льоду, снігу разом із піском. Просто впала і от - уже зробили операцію, зламане плече. Великі кошти потрібно на усе це витратити. І, відповідно, у мене тепер виникає питання - як повинні працювати комунальні служби», - каже дівчина.

На неприбраному підталому снігові та через обледенілі кучугури містяни травмуються. Фото: Суспільне. Поділля.
На неприбраному підталому снігові та через обледенілі кучугури містяни травмуються. Фото: Суспільне. Поділля. Фото: Суспільне.

Кількість травмованих зажди збільшується під час ожеледиці або відлиги, каже головний травматолог міста Руслан Колєсніков.

«22 лютого була травмована 91 людина, 23 лютого - 82 людини. У ці дні збільшилася кількість переломів. Пов’язано це з тим, що вдень плюсова температура, а на ніч підмерзає і утворюється льодяна кірка, на якій люди, зазвичай, падають і отримують різні травми. Найчастіше люди травмують руки. А от пацієнтів, які травмувалися від падіння бурульок чи снігових глиб, у нас наразі ще не було», - каже Руслан Колєсніков.

Руслан Колєсніков, головний травматолог міста каже, що кількість травмованих зажди збільшується під час ожеледиці або відлиги. Фото: Суспільне. Поділля.
Руслан Колєсніков, головний травматолог міста каже, що кількість травмованих зажди збільшується під час ожеледиці або відлиги. Фото: Суспільне. Поділля. Фото: Суспільне.

Бурульок і снігу на шатрових дахах наразі немає, розповідає начальниця управління житлової політики майна Хмельницької міськради Наталія Вітковська.

«Управляючі муніципальні компанії відзвітували, що повністю на шатрових покрівлях бурульки були збиті. Усі попередні дні, коли було сніжно і слизько, здійснювалося постійне прибирання і посипання прибудинкових територій, вулично-дорожньої мережі. На сьогоднішній день ми бачимо, що йде відлига, тому я не думаю, що варто витрачати кошти на піщано-соляну суміш, адже за день-два ми отримаємо чисті тротуари», - каже посадовиця.

Службові особи, котрі винні у травмуванні людини через падіння бурульок чи нерозчищеної ділянки дороги, можуть нести кримінальну відповідальність, каже адвокат Андрій Місяць.

Винні у травмуванні людини через нерозчищену ділянку дороги, можуть нести відповідальність. Фото: Суспільне. Поділля.
Винні у травмуванні людини через нерозчищену ділянку дороги, можуть нести відповідальність. Фото: Суспільне. Поділля. Фото: Суспільне.

«Якщо внаслідок чи то неприбраного снігу, чи то бурульок, що падають з будівель, заподіяна шкода особі, необхідно встановити, яка особа винна у цьому і чи є вина особи в тому, що така ситуація сталася. Якщо це дах приватного будинку, зрозуміло, що має нести відповідальність особа, якій належить цей будинок. Якщо це дах багатоквартирного будинку, знову ж таки на якусь особу має бути якийсь чи договір, чи законом покладена відповідальність за належне утримання цього будинку. Якщо ж це комунальне майно, відповідно, організація зобов’язана утримувати і слідкувати за тим, щоб не було заподіяно такої шкоди», - каже адвокат.

Андрій Місяць додає, аби зафіксувати факт травмування, найперше необхідно викликати поліцію.

За словами завідувача Хмельницьким травматологічним центром міської лікарні Руслана Колєснікова, сьогодні, 26 лютого, за першу половину дня до травматологічного центру звернувся 41 травмований.

Читайте також

  • ЦГЗ попередив про небезпеку лавин та паводків через відлигу
  • Понад 50 травмованих: хто відповідає за безпеку перехожих у Хмельницькому
  • 19 одиниць техніки розчищають Хмельницький від снігу

На початок