У хмельницькому "Університеті третього віку" відновили навчання понад тисячу студентів

У хмельницькому "Університеті третього віку" відновили навчання понад тисячу студентів

У хмельницькому "Університеті третього віку" відновили навчання понад тисячу студентів
Фото: Суспільне Поділля

У Хмельницькому в "Університеті третього віку" відновили заняття після зимового локдауну. Опановувати комп’ютерну грамоту в віці 60, 70 чи 80 років почали 96 студентів. Кураторка університету Марина Куриляк каже, що доки курси не відбувалися офлайн, офісний телефон не змовкав: студенти щодня дзвонили та запитували, коли приходити на заняття.

81-річна студентка Іраїда Сидоренко розповідає, що конспектом уже не користується. З її слів, за рік навчання вона самостійно створила власні кабінети в комунальних закладах і забула про черги в банках.

81-річна студентка Іраїда Сидоренко розповідає, що конспектом уже не користується, за рік освоїла ази
81-річна студентка Іраїда Сидоренко розповідає, що конспектом уже не користується, за рік освоїла ази. Фото: Суспільне Поділля

”В мене кругом кабінети, я не ходжу, я розв'язую всі проблеми, я плачу комунальні в кабінетах. Все сучасне життя без знань комп’ютера неможливе. Ну як можна без цього жити? Я не знаю”, - каже Іраїда Сидоренко.

Жінка говорить, що найбільше її тішать соціальні мережі, її появі на цих платформах дуже здивувалися внуки.

Викладачка цього факультету Людмила Кафловська своїх студентів хвалить. “Вони прямо мене заставляли, і хочуть знати більше і більше, коли заходиш в клас і це бачиш, думаєш, вони як молоді студенти, і молодим треба брати з них приклад”, - розповідає викладачка.

Викладачка цього факультету Людмила Кафловська своїх студентів хвалить, каже вони, як молоді студенти
Викладачка цього факультету Людмила Кафловська своїх студентів хвалить, каже вони, як молоді студенти. Фото: Суспільне Поділля

Додає, заняття відновили в новому форматі: зменшили групи до 8-ми студентів і замість півтори години займаються 45 хвилин. Приходять на навчання літні люди з різними знаннями, та зрештою за 2-3 місяці опановують ази комп’ютерної грамоти всі.

На заняттях з крою й пошиття одягу студентки навчаються самостійно оновлювати свій гардероб. У студентки Людмили — перше заняття: “хотіла б пошити собі сарафан гарний на літо, спідницю. Зараз, ви самі знаєте, не дуже сприятливий час для пенсіонерів з нашими пенсіями, якісь є тканини, і хочеться собі щось пошити, оновити гардероб. Ще хочеться мати гарний вигляд”.

А студентка Тамара демонструє спідницю, яку пошила сама після року занять. Зараз жінка опановує крій плечового виробу. В університет записалася, бо з'явився вільний час, як вийшла на пенсію.

До карантину і зараз працюють 19 факультетів, які відвідували 1200 літніх людей
До карантину і зараз працюють 19 факультетів, які відвідували 1200 літніх людей. Фото: Суспільне Поділля

Викладачка Валентина Приходько розповідає, що методика навчання фаху школярам і літнім людям майже не різниться: “бо люди, які знаходяться тут поряд, мають дуже велику мотивацію, життєвий досвід і бажання працювати”.

Кураторка університету Марина Куриляк каже, що до карантину і зараз працюють 19 факультетів, які відвідували 1200 літніх людей. Найбільше хмельничани відвідували заняття з комп’ютерної грамоти, іноземних мов, малювання, танців.

За її словами, для студентів навчання безкоштовне, а за одне заняття з міського бюджету беруть 250 гривень.

Директор терцентру Дмитро Старцун, на базі якого діє університет третього віку, розповідає: із виділених 450 тисяч гривень торік, через карантин витратили на навчання половину. Та навчальний рік студенти довчаться.

Читайте також

  • З початку 2021 року на Хмельниччині впроваджується нова модель поліції. Що зміниться

На початок