Нова модель поліції на Хмельниччині: що зміниться

Нова модель поліції на Хмельниччині: що зміниться

Нова модель поліції на Хмельниччині: що зміниться
Фото: Суспільне.

З початку 2021 року на Хмельниччині впроваджується нова модель поліції. Це пов’язано із адміністративним устроєм в державі, який було сформовано наприкінці минулого року. Відповідно до нього, у Хмельницькій області було створено три районні управління, відділи та сектори поліції. Крім того, на території Хмельниччини поширюється проєкт "Поліцейський офіцер громади".

Про це в ефірі Суспільного розповів начальник головного управління Національної поліції у Хмельницькій області Руслан Герасимчук.

За його словами, районні управління поліції було створено у Хмельницькому, Кам’янці-Подільському та Шепетівці. Райвідділи поліції, з особовим складом до ста осіб, залишаться у Волочиську, Летичеві та Старокостянтинові, оскільки ці райони межують з іншими областями.

"Також в області створено шість відділень першої категорії, шість відділів другої категорії та шість секторів, в яких працюватиме до 30 чоловік особового складу. Сектори розташовані у таких населених пунктах, де немає великого оперативного навантаження і обстановка серед населення більш спокійна. Це такі селища, як Теофіполь. Білогір’я, Стара Синява, Деражня, Віньківці, Нова Ушиця", – розповів Руслан Герасимчук.

На Хмельниччині утворили три районні управління поліції та залишили три райвідділи. Також утворили кілька відділень та секторів поліції в населених пунктах. Фото: Суспільне. Поділля.
На Хмельниччині утворили три районні управління поліції та залишили три райвідділи. Також утворили кілька відділень та секторів поліції в населених пунктах. Фото: Суспільне. Поділля. Фото: Суспільне.

Головний поліцейський області також додає, що проєкт "Поліцейський офіцер громади", який був для нашої області пілотним, досить добре себе зарекомендував, тому поліція області хотіла б поширювати його і на інші громади області.

"Зараз ми обслуговуємо за допомогою цього проєкту 32 громади, в яких працює 78 поліцейських офіцерів громади. Плануємо охопити цим проектом усі громади області та збільшити кількість поліцейських офіцерів громад до 240 чоловік. Але задля реалізації цього проекту в громаді, треба, аби сама громада була готова до цього. Адже вона має забезпечити поліцейського офіцера громади робочим місцем – відкрити поліцейську станцію на території громади, та допомогти із придбанням поліцейського автомобіля. Поліцейський офіцер громади проходить службу в Нацполіції, але забезпечує правопорядок саме на території тієї громади, за якою він закріплений", – пояснив начальник поліції області.

Поширюватимуть в області проєкт "Поліцейський офіцер громади". Планується, що у кожній громаді з'явиться "свій" поліцейський, який працюватиме ближче до людей. Фото: Суспільне. Поділля.
Поширюватимуть в області проєкт "Поліцейський офіцер громади". Планується, що у кожній громаді з'явиться "свій" поліцейський, який працюватиме ближче до людей. Фото: Суспільне. Поділля. Фото: Суспільне.

За словами начальника відділення №2 Кам’янець-Подільського районного управління поліції Вадим Печенога, кількість поліцейських Новоушицького райвідділу поліції зменшилася з сорока трьох до 26 чоловік особового складу. Внаслідок ліквідації Новоушицького району та повної його реорганізації в селищну територіальну громаду з штату місцевого відділення поліції перевели до Кам’янець-Подільського райуправління працівників слідчого відділу та кримінальну поліцію, додає Вадим Печенога.

"Наразі в підрозділі поліції, що працюватиме у Новій Ушиці, залишається 26 поліцейських. Серед них буде патрульна поліція, дільничні офіцери поліції, поліцейський офіцер громади та чергова частина", – каже Вадим Печенога.

Він додав, що жителі громади змін через реорганізацію на собі не мають відчути. Поліцейські, як і раніше, будуть стежити за дотриманням правопорядку та правил дорожнього руху, виїжджатимуть на місця злочину та проводитимуть затримку підозрюваних. Слідчі, для проведення допитів свідків, самі будуть приїжджати до Нової Ушиці, тому жителям громади не потрібно буде в ході досудового розслідування їхати до районного управління.

"Кожна людина може звернутись до нас, незалежно від того, який це злочин – чи це адміністративне правопорушення чи кримінальне. Кожна людина може зателефонувати на 102 або особисто підійти до відділу поліції, написати заяву. За даним фактом ми проведемо перевірку, якщо треба буде залучити слідчо-оперативну групу – будемо зв’язуватись з районним управлінням, звідти направлять слідчо-оперативну групу, експерта, якщо це буде необхідно", – розповів Вадим Печенога.

Через реорганізацію поліції жителі області змін на собі не мають відчути - поліцейські, як і раніше, будуть стежити за дотриманням правопорядку. Фото: Суспільне. Поділля.
Через реорганізацію поліції жителі області змін на собі не мають відчути - поліцейські, як і раніше, будуть стежити за дотриманням правопорядку. Фото: Суспільне. Поділля. Фото: Суспільне.

Володимир Павлішен, котрий займає посаду поліцейського офіцера громади у Новій Ушиці, допомогає жителю громади відтягнути в сервісний центр зламаний автомобіль. Каже, така ситуація звична для його роботи. За його словами, зараз в його обов’язки входить не лише стеження за дотриманням правопорядку, але й безпосередня допомога громадянам. Говорить, посада значно відрізняється від дільничних інспекторів

"Мене задіяти десь, окрім несення служби на території моєї адміністративної дільниці, не можна. Я повинен бути біля людей. Кожен день я знаходжуся в себе, на території обслуговування. Надаю безпосередню допомогу старостам у вирішенні проблемних питань на селі, так само спілкуюся з громадянами", – розповів він.

Начальник відділення Вадим Печенога зазначив, що частина коштів на допомогу у роботі поліції буде надходити відтепер й з місцевого бюджету громад.

"До прикладу, встановлення камер спостереження відбуватиметься за фінансування затвердженої місцевою радою програми «Безпечне місто». За кошти громади також проводитимуть ремонт транспортних засобів та купуватимуть техніку, необхідну для роботи", – додав поліцейський.

Читайте також

На початок