"Це вказує на необхідність реформ": посолка Британії прокоментувала справу Стерненка

"Це вказує на необхідність реформ": посолка Британії прокоментувала справу Стерненка

"Це вказує на необхідність реформ": посолка Британії прокоментувала справу Стерненка
Twitter/Melinda Simmons

Посолка Великої Британії в Україні Мелінда Сіммонс вважає, що справа колишнього очільника одеського "Правого сектора" Сергія Стерненка, якого ув'язнили на 7 років та 3 місяці, демонструє, що Україні необхідні реформи.

Про це дипломатка розповіла в інтерв'ю Суспільному.

"Я думаю, це вказує на необхідність реформ, про які ми говорили. Дорожня карта, яку видала група послів G-7 через розпал конституційної судової кризи. Ми провели кілька зустрічей з парламентом, з громадянським суспільством і, звичайно, з урядом, і ми також говоримо з президентом та його командою. Нас запросили запропонувати ідеї, а потім, як результат цього прохання, ми створили цю дорожню карту. Те, що ми зробили, це об’єднали все в один документ. Все те, що ми вважаємо, необхідно зробити", – зазначила Сіммонс.

На її думку, судова реформа мала бути комплексною та послідовною.

"Ви не можете просто вирішити звернутися до Вищої Ради правосуддя, якщо ви не хочете іти, наприклад, до місцевого суду. Все має бути зроблено для того, щоб ви змогли отримати надійну та послідовну правову систему. І для мене справа Стерненка просто демонструє, що ця реформа все ще потрібна і коли ви зробите ці зміни, тоді зможете мати судову систему, якій можна довіряти", – сказала вона.

Читайте також: Перший вирок для Стерненка. За що засудили та ще судитимуть активіста

Окрім цього, посолка дуже занепокоєна тим, аби люди, які беруть участь в акціях протесту, не постраждали.

"Мені відомо, що на вихідні заплановано більше протестів, і ви знаєте, люди повинні мати право, мати можливість були почутими, незалежно від того, яку сторону вони обирають. І я знаю, що Україна має справді здоровий погляд на протести на вулицях. І, я думаю, якщо вони зможуть це зробити, то це буде хороша історія, але так, щоб ніхто не постраждав. Тому мене, звичайно, турбують сутички та повідомлення про деякі поранення під час протесту цього тижня, і я просто дуже сподіваюся, що якщо будуть ще протести, то люди зможуть зробити це спокійно", – додала вона.

Що відомо

  • Посли країн Великої сімки представили дорожню карту судової та антикорупційної реформи в України. Вони розробили її на прохання українських партнерів та за ініціативи президента Володимира Зеленського.
  • Колегія суддів Приморського районного суду Одеси ув'язнила на 7 років та 3 місяці колишнього очільника одеського "Правого сектора" Сергія Стерненка. Йому закидають викрадення місцевого депутата Сергія Щербича, розбій та зберігання зброї.
  • У Києві та інших містах України пройшла акція на підтримку Сергія Стерненка. Між протестувальниками та правоохоронцями сталися сутички, поліція застосувала газ проти мітингувальників.
  • Столична поліція відпустила 24 затриманих учасників акції та порушила кримінальне провадження через сутички під час акції на підтримку активіста Сергія Стерненка поблизу Офісу президента у Києві.
На початок