Ще одного вихованця 37 садка Тернополя госпіталізували з кишковою інфекцією

Ще одного вихованця 37 садка Тернополя госпіталізували з кишковою інфекцією

Ще одного вихованця 37 садка Тернополя госпіталізували з кишковою інфекцією
Суспільне Тернопіль

Ще одну дитину госпіталізували з гострою кишковою інфекцією. Це вихованець 37-го садка Тернополя, де виявили спалах цього захворювання. Про це повідомила завідувачка інфекційного відділення Тернопільської міської дитячої лікарні Ольга Дивоняк.

За її словами, зараз у лікарні троє дітей з цього навчального закладу. У них була підвищена температура та блювання. Одну дитину вже виписали.

“Стан дітей задовільний. Що спричинило інфекцію – ми не можемо сказати. Єдине, що знаємо – це те, що було дослідження калових мас дітей на віруси, ні ротавірус, ні аденовірус, ні нововірус, ні астровірус не були виявлені”, – каже Дивоняк.

Що викликало гостру кишкову інфекцію у дошкільнят із 37 садка Тернополя наразі невідомо. Про це розповів епідеміолог обласного лабораторного центру Володимир Паничев. За його словами, на сьогодні захворювання там підтвердили у 16-ти дітей.

“Підтвердження про походження збудника ще не отримано. Вірусологічні дослідження всіх матеріалів, які були відібрані і проведені до цього моменту – негативні. А бактеріологічні дослідження за своєю технологією ще не завершені. Ми в очікуванні того, що нам дадуть бактеріологи. Якщо буде позитивний результат, то, очевидно, що цей спалах буде не вірусний, а бактеріальний. В нас є під підозрою деякі продукти, деякі страви”, – Паничев.

Ще одного вихованця 37 садка Тернополя госпіталізували з гострою кишковою інфекцією
Ще одного вихованця 37 садка Тернополя госпіталізували з гострою кишковою інфекцією. Суспільне Тернопіль

Сьогодні кореспонденти Суспільного зверталися за коментарем до завідувачки садка №37 Ірини Фронц. Коментувати ситуацію вона відмовилася, бо, за її словами, результатів епідрозслідування немає.

Речниця Держпродспоживслужби Наталія Гресько розповіла, що заклад призупинив діяльність, працівники служби відібрали проби продуктів і води. Зараз їх досліджують. Прокоментувати ситуацію обіцяли після отримання результатів.

Нагадаємо, це третій спалах кишкової інфекції в дитсадках області за два тижні.

18 лютого кишкову інфекцію зафіксували в Тернопільському дитячому садку №10. Інфекцію спричинив ротавірус, каже епідеміолог. За його словами, захворювання підтвердили в 11-ти дітей. Двоє з них потрапили до лікарні, їх уже виписали. Зараз усі діти лікуються амбулаторно, розповіла завідувачка садка Жанна Шкварок. За її словами, нових випадків серед вихованців садка не було. Група, в якій навчаються діти, не працює. За результатами досліджень, каже Жанна Шкварок, вірусу в працівників садочка, в їжі чи воді не виявили.

Також 20 лютого кишкову інфекцію зареєстрували в дитячому садку в селі Джурин Чортківського району. Тоді там захворіли 9 дітей. Зараз в селі хворіють вже 13 осіб, каже Володимир Паничев. За його словами, окрім дошкільнят заразилися члени їхніх сімей.

Директорка садка Марія Коцюба повідомила, що в закладі провели дезінфекцію, він зараз не працює, діти лікуються вдома. За словами Марії Коцюби, в їжі та воді, які були в садку, та у працівників закладу інфекції не виявили.

Що відомо

  • У тернопільському дитсадку виявили спалах кишкової інфекції.
На початок