Вали чи Ковалівський парк. У Кропивницькому не можуть визначитись, де встановити 50-метровий прапор

Вали чи Ковалівський парк. У Кропивницькому не можуть визначитись, де встановити 50-метровий прапор

Вали чи Ковалівський парк. У Кропивницькому не можуть визначитись, де встановити 50-метровий прапор
Суспільне: Кропивницький

У Кропивницькому не можуть визначитись, де встановити 50-метровий державний стяг. Місце для прапора обирають з-поміж двох – Ковалівський парк і Фортечні вали.

Розпорядження про встановлення прапору отримали від офісу президента, сказав голова облдержадміністрації Андрій Назаренко. На це з обласного бюджету виділили 5 мільйонів гривень. Визначитись з місцем встановлення повинні до 1 березня, поставити флагшток – до 10 серпня, відкрити – на День державного прапора – 23 серпня, Дня державного прапора.

Про доречність встановлення 50-метрового прапора у Ковалівському парку замість існуючого постаменту Суспільне поцікавилось у кропивничан.

"На Фортечних валах уже є такі меморіали, туди ходить багато людей, а тут, я вважаю, що потрібно. По-перше, тут багато військових. Загинули багато людей з третього полку і тут уже здавна військовий парк, як кавалеристи були. Тут доречно поставити", вважає Зоя Александрова.

Олексій Коваленко говорить, що йому подобається ідея встановити його у центрі міста: "Я вважаю, що прапор можна поставити, але не за такі гроші, а ці гроші – в бюджет".

Проти встановлення прапора у Ковалівському парку учасник бойових дій 2014-2015-го років Олег Кокуленко. Він прийшов про це сказати разом з сімома військовими на засідання сесії обласної ради.

"На тому місці, де зараз встановлений пам’ятний знак загиблим спецпрзначенцям, розміщені 49 фотографій. У нас питання. Цим державним прапором хочуть прибрати пам’ятник спецпризначенцям? Єдиним правильним місцем для втілення цієї ідеї є Фортечні вали. Якщо цей прапор найвищий, то він і повинен стояти на найвищій точці".

Олег Кокуленко говорить, що підготували лист президенту з проханням встановити прапор саме на Фортечних валах.

Чому там не можна встановити прапор, пояснює начальниця міського відділу архітектури Ірина Мартинова. "Цей меморіал знаходиться на землях історико-архітектурного призначення, вони національного значення, тому будь-які будівельні роботи повинні узгоджуватись з міністерством культури. Це довга процедура, алгоритм будівництва дуже складний, тому на Фортечних валах до 30-річчя незалежності держави не встигнуть".

Макет прапора показав архітектор Володимир Рак. "Якщо ставити його у Ковалівському парку, є можливість швидко реалізувати цей проєкт. З таким розгорнутим п’єдесталом, де стисло б можна було написати про історію створення України, золотим барельєфом. З іншої сторони можна написати визначні дати. Далі вже треба буде допрацьовувати цей Ковалівський сквер, парком його не можна називати, бо він маленький.

Архітектор розказав, як пам’ятник виглядатиме на Фортечних валах: "Це практично найвища точка міста Кропивницького, але щоби воно проглядалось здалеку, такої можливості немає. Флагшток буде видно з лівого берега, а з правого заважають будівлі, заважає недобудова і готель "Турист".

Голова обласної адміністрації говорить: направив лист в міністерство культури з проханням роз’яснити, чи можна встановлювати прапор на Фортечних валах. "Мені, як посадовцю, найбільше подобається місце на валах, але є закон. Якщо закон і міністерство нам дозволить, ми його із задоволенням побудуємо на валах", сказав Андрій Назаренко.

На початок