Карпатський мед отримає географічне зазначення. СУСПІЛЬНЕ | ВІДЕОНОВИНИ

Карпатський мед отримає географічне зазначення. СУСПІЛЬНЕ | ВІДЕОНОВИНИ

Карпатський мед отримає географічне зазначення. СУСПІЛЬНЕ | ВІДЕОНОВИНИ
Суспільне Карпати

Цьогоріч в Україні планують зареєструвати десять географічних зазначень: серед них і карпатський мед. Про це повідомив заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Олександр Романишин. Це означає, що продукцію потрібно вирощувати у певному кліматичному середовищі, зберігати традиційну рецептуру.

У чому унікальність солодкого бренду Суспільному Карпати розповіли прикарпатські бджолярі.

На висоті 1000 метрів над рівнем моря знаходяться вулики пасічника Василя Мануляка. Тут 11 бджолосімей. По сусідству - гора Говерла та Петрос. До речі, бджоли теж впадають у сплячку. На Теплого Олекси - 30 березня - вони мали б прокинутися, казали предки, а от перший карпатський мед пасічник збере аж наприкінці травня.

Карпатський мед - смачний бренд
Карпатський мед - смачний бренд. Суспільне Карпати

"Взяти різноманіття трав у високогір’ї, екологію, чистоту. То я вважаю, що кращого варіанту немає. Назви "дикий мед" як такої нема, але те, що мед береться з диких трав, - це так", - розповідає про унікальність карпатського меду заступник голови Спілки пасічників Прикарпаття Василь Мануляк.

Карпатський мед - смачний бренд
Карпатський мед - смачний бренд. Суспільне Карпати

Карпатський мед цьогоріч має отримати географічне зазначення. Солодкий продукт стане брендом, який виготовляють у гірській місцевості у Закарпатській, Чернівецькій, Львівській і, звичайно, Івано-Франківській областях. До речі, такий мед важче добути, наприклад, ніж соняшниковий, а ще він багатший вітамінами.

"Наш місцевий мед - падевий - він має найбільшу бактерицидну властивість. Його найбільше запитують", - каже Василь Мануляк.

Заступник голови Спілки пасічників Прикарпаття Василь Мануляк
Заступник голови Спілки пасічників Прикарпаття Василь Мануляк. Суспільне Карпати

До речі, карпатський мед цінували здавна.

"Ще до 40-х років були заготівельники, то вони на 5 злотих більше давали, ніж за рівнинний, - продовжує розповідь голова Спілки пасічників Прикарпаття Іван Юсько. Високо цінують наш мед і в Німеччині, але я не прихильник експортувати за кордон. Хай краще наші люди їдять і будуть здорові".

Голова Спілки пасічників Прикарпаття Іван Юсько
Голова Спілки пасічників Прикарпаття Іван Юсько. Суспільне Карпати

Збирати мед у горах трудомістка справа, тому тут важлива командна гра пасічника та його трудівниці - карпатської бджоли або "карпатки" ще кажуть.

"Бджола облітає великі території, щоб забезпечити себе кормами і нас так само, - ділиться Василь Мануляк. - Оті бджоли лише прокидаються, а наша - вже в полі, вони привикли до суворих умов. Це унікальність нашої бджоли "карпатки".

Бджола "Карпатка"
Бджола "Карпатка". Суспільне Карпати

Під брендом карпатського меду часом продають інший. За смаковими властивостями відрізнити важко, тому при купівлі краще питати про сертифікат – радять бджолярі.

"Є хвойний падевий мед, є вересковий, з малини, з Іван-чаю, але все одно йому притаманна кислинка. Гірський мед цінніший ще й тому, що на 70 % менше добувають, ніж рівнинний", - підказує голова Спілки пасічників Прикарпаття Іван Юсько.

І, звичайно, найкраще за карпатським медом їхати у гори, там він найбільше смакує.

Карпатський мед - смачний бренд
Карпатський мед - смачний бренд. Суспільне Карпати

До речі, в Україні перші географічні зазначення отримали мелітопольська черешня, а ще овеча та коров’яча бриндзи. Наприклад, справжня бриндза вважається та, яку виготовляють у гірських регіонах Західної України за дотримання старовинного рецепту. Таке брендування допоможе зберегти традиційну рецептуру та популяризувати смачний бренд.

Повне відео

На початок