У Вірменії військові вимагають відставки Пашиняна. Він назвав це переворотом

У Вірменії військові вимагають відставки Пашиняна. Він назвав це переворотом

Оновлено
У Вірменії військові вимагають відставки Пашиняна. Він назвав це переворотом
АР

Генеральний штаб Збройних сил Вірменії виставив вимогу відставки прем'єр-міністра Нікола Пашиняна. Пашинян назвав це спробою "збройного перевороту".

Чого хочуть військові

Заяву з вимогою відставки Пашиняна Генштаб ЗС Вірменії розіслав вірменським ЗМІ. На думку військових, уряд Вірменії не здатний керувати країною у кризовій ситуації та здійснює "несправедливі нападки" на військових.

“Прем'єр-міністр і уряд Вірменії відтепер не в змозі приймати адекватні рішення в цій кризовій і доленосній для вірменського народу ситуації. Збройні сили Вірменії довгий час терпіли атаки діючої влади, спрямовані на дискредитацію Збройних сил, проте все має свої межі. У зв'язку з ситуацією, що склалася, ЗС Вірменії вимагають відставки прем'єр-міністра і уряду республіки”, – йдеться у заяві.

Заяву підписали 40 вищих офіцерів ГШ ЗС Вірменії на чолі з очільником Генерального штабу генералом Оніком Гаспаряном.

Що каже Пашинян

Прем'єр-міністр Вірмені Нікол Пашинян назвав заяву Генштабу спробою "збройного перевороту" та відправив у відставку очільника ГШ Оніка Гаспаряна.

"Ситуація дуже складна. Ви знаєте, що я прийняв рішення зняти з посади начальника Генштабу і його першого заступника. Причину цих рішень я озвучу на площі. Зараз найважливіше завдання – збереження громадянської і народної влади", – заявив Пашинян.

Крім того, вірменський прем'єр закликав усіх своїх прихильників збиратися на площі Республіки у Єревані з метою "захистити конституційний лад" та пообіцяв виступити перед народом о 16:00.

Станом на 12:30 на вулицях Єревану почали збиратися прихильники Пашиняна. Прем'єр разом з сином приєднався до ходи.

Що відомо

  • 10 листопада 2020 року у Єревані спалахнули акції протесту після того, як прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян заявив про підписання заяви із президентами Азербайджану та Росії про припинення бойових дій в Нагірному Карабаху. Через заворушення та заклики до повалення влади затримали щонайменше шістьох демонстрантів. Акції протесту проти уряду Пашиняна періодично проходять у країні до тепер.
  • На початку жовтня Азербайджан погодився на переговори з ОБСЄ щодо конфлікту у Нагірному Карабаху. Наступного дня Азербайджан і Вірменія домовилися про припинення вогню, проте уже за добу почали звинувачували одне одного у порушенні режиму припинення вогню.
  • 25 листопада азербайджанські війська увійшли до другого району Нагірного Карабаху.
  • 25 грудня прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян оголосив, що готовий як піти у відставку за рішенням народу, так і продовжити свою роботу на чолі уряду країни.

На початок