"Морське сміття" допомогло вижити моряку, який випав за борт і провів 14 годин в океані

"Морське сміття" допомогло вижити моряку, який випав за борт і провів 14 годин в океані

"Морське сміття" допомогло вижити моряку, який випав за борт і провів 14 годин в океані
Ілюстративне фото, Unsplash

Моряк провів понад 14 годин на старому рибальському буйку у водах Тихого океану перш ніж його знайшли. 52-річному чоловіку стало зле і він випав за борт вантажного корабля.

Як пише BBC, литовець Відам Перевертілов працює головним інженером компанії Silver Supporter, яка здійснювала перевезення між новозеландським портом Тауранга і ізольованою британською територією Піткерн. За словами його сина, після зміни в машинному відділенні заправки палива чоловіку стало зле. Потім він вийшов на палубу подихати повітрям, і близько 4:00 ранку втратив свідомість і впав за борт. Не знаючи, що у воді опинилася людина, корабель поплив далі.

Коли Відам опинився у воді без рятувального жилета, він почав шукати спосіб вижити. Ближче до світанку він побачив на горизонті чорну пляму, якою виявився старий рибальський буйок.

Син чоловіка розповів, що Відам протримався усі ці години на "шматку морського сміття", оскільки рибальський буйок не був прив'язаний ні до човна, ні до дна, і його просто віднесло в океан.

Екіпажу знадобилося шість годин, щоб помітити, що чоловік зник. Вони оголосили тривогу і передали повідомлення в Об'єднаний координаційний центр порятунку на Таїті. Літаки ВМС Франції приєдналися до пошуків з Полінезії, а національна метеорологічна служба Франції допомогла морякам обчислити ймовірні напрямки місцеперебування чоловіка в залежності від течії.

Згодом команда корабля помітила Відама і нарешті забрала його назад на борт. Син розповів, що батько виглядав на 20 років старшим, але був живий.

"У нього була сильна воля до виживання. Я б, напевно, відразу потонув, але він завжди тримав себе в формі й був здоровий, і тому я думаю, що він зміг вижити", - розповів син Відама.

На початок