Деякі країни світу використали пандемію для придушення свободи слова — ООН

Деякі країни світу використали пандемію для придушення свободи слова — ООН

Деякі країни світу використали пандемію для придушення свободи слова — ООН AP

Генеральний секретар Організації Об'єднаних Націй Антоніу Ґутерреш заявив, що багато країн світу використали пандемію COVID-19 як привід для придушення інакомислення і свободи слова.

Як пише The Guardian, за словами Ґутерреша, ще на початку 2020-го було зрозуміло, що світ зіткнувся з чимось набагато більшим, ніж надзвичайна ситуація у сфері охорони здоров'я.

"Найбільша міжнародна криза за багато поколінь швидко перетворилася на економічну і соціальну кризу. Рік по тому трагічно очевидний ще один кричущий факт: наш світ стикається з пандемією порушень прав людини", — заявив він.

За його словами, COVID-19 поглибив розбіжності, слабкі місця і нерівність, які існували й раніше, а також відкрив нові проблеми, зокрема, недоліки у галузі прав людини. Так, пандемія виявила взаємозв'язок усього спектру прав людини: громадянських, культурних, економічних, політичних і соціальних прав. Коли одне з них знаходиться під загрозою, інші піддаються ризику, вважає генсек ООН.

На думку Ґутерреша, причиною цьому стало й те, що унаслідок пандемії багато людей втратили роботу й втрапили у борги. Найсильніше при цьому постраждали жінки, дівчата, представники етнічних меншин, люди з інвалідністю та люди похилого віку. Тим часом зросло й насильство щодо жінок — від зловживань в інтернеті до домашнього насильства, торгівлі людьми, сексуальної експлуатації та дитячих шлюбів.

Ґутерреш підкреслив, що вірус також вражає політичні й громадянські права і ще більше звужує громадянський простір. Використовуючи пандемію як привід, влади деяких країн застосували жорсткі заходи безпеки й екстрені заходи для придушення інакомислення, криміналізації основних свобод, придушення незалежного висвітлення та обмеження діяльності неурядових організацій.

Генсек Організації звернув увагу, що у світі затримують, переслідують і залякують правозахисників, журналістів, юристів, політичних активістів й навіть медичних працівників. Також коронавірусні обмеження часто використовувалися для придушення опозиції та фальсифікації на виборах. Крім того, екстремісти, зокрема неонацисти, використали пандемію для популяризації своїх лав шляхом політичних і культурних маніпуляцій.

Ґутерреш вважає, що пандемія також обмежила можливості ведення переговорів, загострила гуманітарні потреби й підірвала прогрес у розв'язанні інших проблем в галузі прав людини. На його думку, відповідь на ці загрози має ґрунтуватися на солідарності й співпраці, тоді як авторитаризм і націоналізм "безглузді проти глобальної загрози".

Що відомо

  • ООН заявила, що через пандемію коронавірусу на жінок лягло значно більше хатніх справ та роботи по догляду за дітьми. Це може знищити надбання борців за гендерну рівність за останні 25 років.
  • Генеральний секретар Організації об'єднаних націй Антоніу Ґутерреш назвав гендерну нерівність, кліматичну катастрофу та злидні найбільшими проблемами світу.
  • Найбагатші країни світу законтрактували на мільярд доз вакцини проти COVID-19 більше, ніж їм потрібно для імунізації населення, тому біднішим країнам доведеться боротися за решту запасів препаратів.
  • Генеральний секретар Організації об'єднаних націй Антоніу Ґутерреш пройшов вакцинацію проти COVID-19.
  • ООН заявила, що ситуація із забезпеченням прав ромської громади погіршилася після запровадження заходів боротьби з пандемією. Також посилилась їх дискримінація.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди