Як виступила Україна на Гран-прі з дзюдо в Тель-Авіві

Як виступила Україна на Гран-прі з дзюдо в Тель-Авіві IJF

Лише одна медаль - "срібло" в активі Дар'ї Білодід.

Збірна України з дзюдо змагалася на другому турнірі з дзюдо у 2021 році. Після виступів на Мастерсі у Досі, українські дзюдоїсти відправилися на Гран-прі до Тель-Авіву.

Українській збірній удалося покинути Ізраїль із медаллю. Але лише з однією - Дар'я Білодід здобула срібну нагороду в категорії до 48 кг.

Як виступили українці на Гран-прі у Тель-Авіві?

Окрім Дар'ї Білодід, на турнірі в Ізраїлі змагалися 5 українських дзюдоїстів: Марія Скора та Анастасія Турчин брали участь у категоріях до 57 та до 78 кг відповідно. Серед чоловіків у Ізраїлі змагалися Артем Лесюк (до 60 кг), Артем Хомула (до 73 кг), а також Кеджау Ньябалі (до 90 кг).

Дар'я Білодід перед тим, як поступитися у фіналі француженці Ширін Буклі, перемогла у трьох сутичках. Українка здолала Мері Ді Варгас Лей, представницю Сербії Андрею Стоядінову, а також Катаріну Косту з Португалії.

Поразка на Гран-прі у Тель-Авіві стала для Білодід п'ятою у кар'єрі. При цьому українська дзюдоїстка тричі поступилася за останні чотири місяці.

Ще один українець, Артем Лесюк, зміг дійти до півфіналу у змаганнях до 60 кг. Але там українець поступився грузинові Темуру Нозадзе, а у сутичці за "бронзу" - представнику Казахстану Гусману Киргизбаєву.

Результати виступів українців у Досі

Чоловіки:

• Артем Лесюк (до 60 кг) - поразка у сутичці за "бронзу" (3 перемоги, 2 поразки)
  • Артем Хомула (до 73 кг) - виліт у другому раунді (1 перемога, 1 поразка)
  • Кеджау Ньябалі (до 90 кг) - виліт у першому раунді (1 поразка)

Жінки:

• Дар'я Білодід (до 48 кг) - "срібло" (3 перемоги, 1 поразка)
  • Марія Скора (до 57 кг) - виліт у другому раунді (1 перемога, 1 поразка)
  • Анастасія Турчин (до 78 кг) - виліт у другому раунді (1 перемога, 1 поразка)

У медальному заліку Україна розділила 14-17 місця із Італією, Португалією і Монголією, які здобули по 1 срібній медалі. При цьому дзюдоїсти із Італії та Португалії мають більшу кількість п'ятих місць - Україна не здобула жодного.

Загалом на турнірі у Тель-Авіві змагалися дзюдоїсти із 60 країн. Перемогу здобула Франція, яка здобула 3 золоті медалі. Срібло за Грузією, яка здобула на одне "золото" менше, але покинула змагання із найбільшою кількістю медалей - 8. Третє місце за господарями турніру Ізраїлем.