У США запустили в космос ракету Antares з українською конструкцією

У США запустили в космос ракету Antares з українською конструкцією

У США запустили в космос ракету Antares з українською конструкцією
NASA

Українсько-американська двоступенева ракета-носій "Антарес" вивела на орбіту автоматичний транспортний корабель Cygnus з вантажем для Міжнародної космічної станції (МКС).

Як повідомила пресслужба Конструкторського бюро "Південне", перший у 2021 році запуск ракети-носія відбувся 20 лютого о 19:36 за київським часом з Центру космічних польотів на острові Уоллопс (штат Вірджинія, США). Ракета вивела на орбіту корабель Cygnus із 3700 кілограмами корисного вантажу NASA для МКС. Спочатку запуск планувався на 18 листопада, але через неполадки ракети його відклали.

Як зазначається, ракета-носій "Антарес" складається з двох ступенів. Основну конструкцію першого ступеня розробило Конструкторське бюро "Південне" і виготовлена ДП "ПО ЮМЗ" у співпраці з іншими українськими підприємствами "Хартрон-АРКОС" (Харків), "Київприлад" (Київ), "Хартрон-ЮКОМ" (Запоріжжя), "ЧЕЗАРА", "Рапід" (Чернігів) та інших на замовлення американської корпорації Northrop Grumman. Підготовка ракети-носія, її випробування і пуск проведені за участю українських фахівців.

"У рамках програми "Антарес" українська сторона виконала весь комплекс робіт з проєктування, відпрацювання та виготовлення матеріальної частини основної конструкції першого ступеня для ракети-носія", — зазначили в Бюро.

За його даними, з 2013 року ракета-носій "Антарес" стартувала 14 разів, 13 з них успішно. У NASA повідомили, що космічний корабель Cygnus цієї місії назвали на честь математика NASA Кетрін Джонсон. Його прибуття на МКС очікується 22 лютого об 11:40 за київським часом.

Що відомо

  • Компанія Firefly Aerospace українського бізнесмена Максима Полякова підписала контракт з американською компанією General Atomics Electromagnetic Systems на здійснення місії NASA.
  • Раніше компанія Firefly Aerospace отримала від NASA контракт на суму в 93,3 мільйона доларів для доставки 10 науково-технічних пристроїв до Моря Криз на Місяці в рамках програми "Артеміда".
  • Україна проводить перемовини з компанією американського бізнесмена Ілона Маска SpaceX щодо запуску власного супутника "Січ 2-30" у грудні 2021 року.
На початок