Родичі загиблих, «майданівці», духовенство: у Хмельницькому вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні

Родичі загиблих, «майданівці», духовенство: у Хмельницькому вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні

Родичі загиблих, «майданівці», духовенство: у Хмельницькому вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні
Фото: Суспільне.

Марш пам’яті Героїв Небесної Сотні відбувся сьогодні у Хмельницькому. 322 світлини загиблих у Революції Гідності та на Сході країни несли курсанти національної академії держприкордонслужби центральними вулицями міста - від Проскурівської до пам’ятника Героям Небесної Сотні.

Представник духовенства, отець Іван Данкевич каже, що сьогоднішні прийшов згадати та помолитися за усіх невинно убитих, які сім років тому вийшли на Майдан та відстоювали честь і гідність усього українського народу.

«З історичного погляду ми ще не можемо оцінити той час, який був сім років тому. Але, мені здається, що в історичному аспекті ми згодом оцінимо належно і ці події, які відбулися, і цих людей, які віддали своє життя. Кожна краплина крові, вона не є даремною. Тому ми прийшли сьогодні молитися за упокоєння їхніх душ і показали цим, що ми їх пам’ятаємо. Бо пам'ять - це є та річ, яку має людина завжди мати і ніколи не губити, а оберігати», - каже настоятель Храму Різдва Пресвятої Богородиці Української греко-католицької церкви, отець Іван Данкевич.

Духовенство міста провело панахиду за загиблими на Майдані. Фото: Суспільне. Поділля.
Духовенство міста провело панахиду за загиблими на Майдані. Фото: Суспільне. Поділля. Фото: Суспільне.

Прийшла вшанувати пам'ять загиблих на Майдані побратимів і дружина Героя Небесної Сотні Сергія Бондарчука Тетяна Бондарчук.

«Я розділяла його позицію, його думки, була його соратницею. Скрізь, на всіх мітингах, на всіх майданах, я була завжди з ним поруч. Просто в той день було рішення – їдуть тільки чоловіки, і я підкорилася цьому рішенню. Пішла на роботу, а він повернувся додому, на превеликий жаль, уже в труні», - згадує зі сльозами на очах Тетяна Бондарчук.

Хмельничани прийшли віддати шану тим, хто загинув за вільну Україну. Фото: Суспільне. Поділля.
Хмельничани прийшли віддати шану тим, хто загинув за вільну Україну. Фото: Суспільне. Поділля. Фото: Суспільне.

За словами керівника відокремленого підрозділу ГО«Ветеранське братерство» Хмельницької області Миколи Зозулі, Революція Гідності – це подія новітньої історії України.

«Якщо розібратися і подивитися глибше на це, то, в принципі, з Майдану і почалася справжня незалежність України. Бо люди почали чинити спротив. Вони вийшли за своє, за свою державу, за свою землю», - переконаний учасник російсько-української війни Микола Зозуля.

З Майдану почалася справжня Незалежність України, переконані більшість учасників сьогоднішнього Маршу пам'яті Героїв. Фото: Суспільне. Поділля.
З Майдану почалася справжня Незалежність України, переконані більшість учасників сьогоднішнього Маршу пам'яті Героїв. Фото: Суспільне. Поділля. Фото: Суспільне.

Волонтерка Леся Стебло каже, прийшла сьогодні віддати шану загиблим, а також зустрітися із тими, з ким сім років тому була на Майдані.

Завершилося вшанування покладанням квітів до пам’ятника Героям Небесної Сотні. Фото: Суспільне. Поділля.
Завершилося вшанування покладанням квітів до пам’ятника Героям Небесної Сотні. Фото: Суспільне. Поділля. Фото: Суспільне.

«Сьогодні особливий день, тому що я маю можливість зустрітися з тими людьми, які стояли пліч-о-пліч зі мною на Майдані тут, у Хмельницькому, і в Києві. Людей, які за ці сім років, в більшості своїй, не зрадили тих ідеалів, які сповідував Майдан. І вони кожного року приходять, ми з ними зустрічаємося, щоб згадати, щоб вшанувати, щоб поговорити про те, що вдалося, що не вдалося, над чим нам далі працювати», – каже Леся Стебло.

Завершилося вшанування покладанням квітів до пам’ятника Героям Небесної Сотні.

Читайте також

На початок