Скільки коштуватиме відновлення Донбасу. Відповідає міністр

Скільки коштуватиме відновлення Донбасу. Відповідає міністр

Скільки коштуватиме відновлення Донбасу. Відповідає міністр
УНІАН

На відновлення Донецької та Луганської області необхідно щонайменше 21 мільярд доларів. Про це повідомив міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков.

"За оцінками Віденського міжнародного інституту, витрати на поновлення Донецької та Луганської областей, перевищує 21 мільярд доларів (584 млрд грн – ред.)", – сказав Резніков.

Також він зазначив, що у Центру економічних стратегій підрахували, що втрати тільки в Донецькій і Луганській областях становлять 375 мільярдів гривень.

"Це без врахування вартості активів, які зараз на окупованих територіях", – додав він.

"Коли ми говоримо про реінтеграцію тимчасово окупованих територій, ми повинні розуміти, що це багатогранний процес, який включає дипломатичну, військову, гуманітарну і міжнародну складову. Говорити про повну реінтеграцію ми зможемо, коли створимо економічні передумови для цього", – сказав міністр.

За його словами, наразі є чотири шляхи, як залучити фінансування для відновлення економічного життя у цьому регіоні.

"Це фінансування з державного бюджету, це донорська допомога, отримання нових позик та кредитів, або створення привабливого клімату для інвестицій. Ми переконані, що не відкидаючи жодних перших трьох, ми маємо рухатися саме по четвертому варіанту"

Як додав Резніков, це можливо шляхом створення спеціальних режимів для інвестиційної діяльності та ведення бізнесу.

Що відомо

  • Віцепрем'єр-міністр Олексій Резніков вважає, що безпечна реінтеграція частини окупованих територій Донецької та Луганської областей триватиме 25 років.
  • Віцепрем'єр, міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков підтвердив, що Україна готова вакцинувати від СOVID-19 мешканців окупованого Донбасу, проте для цього бойовики мають розблокувати пункти пропуску, щоб мирні жителі могли виїхати на контрольовану Україною територію.
  • Сайт Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України був заблокований на території Росії за рішенням Роскомнадзору.
На початок