Класи площею до 20 квадратних метрів: як навчаються у Турбівській школі

Класи площею до 20 квадратних метрів: як навчаються у Турбівській школі

Класи площею до 20 квадратних метрів: як навчаються у Турбівській школі Суспільне Вінниця

Прохідні, тісні класи площею до 20 квадратних метрів, одна спільна вбиральня, їдальня у сусідній будівлі, спортивна зала у підвалі, а класи початкової та середньої школи у дитячому садочку. У таких умовах нині навчаються пів тисячі учнів Турбівської територіальної громади. Це, за словами медичної сестри закладу Інни Дудник, — погано відображається на здоровʼї дітей.

Класи площею до 20 квадратних метрів: як навчаються у Турбівській школіСуспільне Вінниця

Турбівський заклад загальної середньої освіти

У Турбівському закладі загальної середньої освіти — від парти до дошки менше одного метра, каже медична сестра закладу Інна Дудник. Прохід між партами близько 30 сантиметрів.

Класи площею до 20 квадратних метрів: як навчаються у Турбівській школіСуспільне Вінниця

"Не витримуються норми. Площа класу 18 кв. м, тут навчаються 24 учні. Має бути не менше 35 кв.м", — каже Інна Дудник.

Директорка закладу Лариса Ковтун каже, все через те, що класи не пристосовані для навчання. Раніше тут була турбівська райдержадміністрація.

Класи площею до 20 квадратних метрів: як навчаються у Турбівській школіСуспільне Вінниця

Всі пів тисячі школярів не вміщаються, тому орендують сусіднє приміщення.

Початкова школа навчається в приміщенні дитячого садочка, яке, на жаль, ми повинні орендувати. Початкова школа в нас налічує більше двохсот учнів”, - каже Лариса Ковтун.

Немає школа і своєї їдальні. 200 дітей харчують у приміщенні, яке теж орендують. Окрема тема спортивна зала. Вона знаходиться у підвалі. Уроки фізкультури проводять у двох кімнатах площею до 50 квадратних метрів.

“Хотілось би більше місця. Коли тепло, ми займаємося на вулиці, а взимку або шахи, або так” — каже учениця Вікторія Красносельська..

Це найбільша школа у Турбівській територіальній громаді. Сюди возять дітей із навколишніх сіл, розповідає мама другокласниці Наталія Остапчук. Але в таких умовах діти вчитись не повинні.

“511 підписів від батьків, які б хотіли долучитися і долучаться усім, чим ми можемо: і фізичною працею, і, якщо потрібно буде, і фінансово. Єдине просимо, щоб дійсно допомогли відбудувати його ,” — говорить Наталія Остапчук про довгобуд за школою.

Як вирішити проблему

За школою ось уже тридцять років стоїть довгобуд.

Класи площею до 20 квадратних метрів: як навчаються у Турбівській школіСуспільне Вінниця

Нова триповерхова будівля на майже 4 тисячі квадратних метрів могла б вирішити проблему, каже очільник Турбівської територіальної громади Ігор Соць.

У цій школі мають знаходитися два спортзали, басейни, їдальня сучасна, актові зали, ліфт, який має бути розміщений для дітей з обмеженими фізичними можливостями", - каже Ігор Соць.

Класи площею до 20 квадратних метрів: як навчаються у Турбівській школіСуспільне Вінниця

Аби закінчити школу за затвердженим оновленим кошторисом потрібно близько 116 мільйонів гривень. Це сума річного бюджету громади, каже Соць. По допомогу, розповідає звернулися до всіх, до кого можна.

Зробили звенення до президента, до прем'єр-міністра, до голови Верховної ради, в обласну раду ми зверталися, в обласну держадміністрацію для виділення цих коштів. Також готові долучитися і самі наші підприємці, жителі нашої громади, батьківський комітет", - додає Ігор Соць.

Єдина відповідь, яку наразі отримали. Від офісу презедента, відписали, що перенаправили це питання в облержадміністрацію. Її очільник Сергій Борзов сказав, щоб зверталися до депутата - мажоритарника та подавати документи на конкурс Державного фонду регіонального розвитку

"Треба зробити проектно-кошторисну документацію і подати на конкурс проектів державного фонду регіонального розвитку", - каже Сергій Борзов.

Прийом заявок на конкурс уже завершено. У цьогорічному перемогли 12 обʼєктів. На їхню добудову виділено близько 13 мільйонів гривень. Поки сюжет готувався до ефіру, стало відомо, що до очільника громади зателефонували і попросили ще раз скинути всі необхідні документи для вивчення.

Читайте також

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди