7 людей зараз перебуває у реабілітаційному центрі Боханів, що у селі Хомутинці, на Вінниччині. Подружжя Лара і Марк — американці. Більш як 10 років тому переїхали в Україну і вирішили допомагати вінничанам — це переважно безхатьки, люди із нарко- і алко- залежностями. І лише чоловіки.
Історії підопічних центру реабілітації
Більше 40 років відсидів у тюрмі за крадіжки. Після в'язниці розповідає Василь Вольський — жив на вокзалах, а від учора перебуває в реабілітаційному центрі.
"Постійно пив, пив і думав все — не буду. Пішов у в'язницю. Завдячуючи Ларі я опинився в реабілітаційному центрі", — розповідає Василь Вольський.

Василь Вольський
Михайло Малець родом з Івано-Франківська. Каже — хоче побороти алкогольну залежність та налагодити стосунки з дружиною і синами.
"Стакан за стаканом, а потім опинився на вулиці. дякую людям, які не дають впасти до самого кінця. Підтримують нас, повертають до життя", — говорить Михайло Малець.
Читайте також: У Вінниці надаватимуть підтримку жінкам, що постраждали від насилля

Михайло Малець
Про подружжя Лари та Марка Бохан
В Україні Лара і Марк Бохани 14 років. Лара — в Каліфорнії була поліцейською. Останніх 17 років працювала у реабілітаційних центрах і в'язниці. Розповідає, перший чоловік теж пив, загинув в аварії. Марка зустріла , коли той вже покинув наркотики і алкоголь. Разом — вирішили відкрити свій центр. Але не в Сполучених штатах, а Україні.
"Я американка, але в мене українське серце. Ми приїхали сюди вперше 2001-го року. Нам сподобалися люди і щороку ми приїздили на два місяці. А в 2007-му році переїхали", — розповідає Лара Бахан.
Реабілітаційний центр "Дім Давида" — розрахнований на 9 ліжок. Зараз тут семеро людей. Його, Лара і Марк Бохани, називають останнім шансом. Сюди люди потрапляють з інших центрів, де допомогти їм не змогли.

Про залежність Марка Бохан
Марк з 18 років зловживав наркотиками і алкоголем. Розповідає, такий стиль життя змусив стати моральним банкротом. Був ним до поки товариш не привів до реабілітаційного центру. Зараз, 28 років потому, Марк допомагає іншим побороти залежність. Підопічних центру час від часу перевіряє — чи не курили і чи не пили. Робить це за допомогою тесту. Якщо умови порушили — центр покидають.
"Час від часу я їх тестую — це допомагає їм кинути курити. Якщо людина не каїться за те, що вона курила — вона має піти", — каже Марк Бохан.

Марк Бохан
50% тих, хто пройшов реабілітацію в їхньому центрі — повертається до нормально життя і знаходять роботу. Лара каже, головне, аби людина хотіла змінитися.
"Алкоголь, секс, наркотики, ігроманія — це все залежність. Ми бачимо її. Але реальна проблема в глубині душі. Більшість мають душевні травми. Вони закриваються в такий спосіб від проблем" — говорить Лара Бохан.

Допомагають Боханам утримувати центр друзі з Каліфорнії, а ще українські підприємці. Вдома "віницькі американці" — так себе називає подружжя, востаннє були 2017-го. Там залишилися троє дорослих дітей, внуки і 4 правнуки. Через карантин спілкуються лише по скайпу.
У майбутньому Бохани хочуть розширити центр до 20 ліжок, а ще розмірковують про створення такого ж центру, але для жінок.
Читайте також
- У Вінниці відремонтували спортшколу
- Кабінет фізичної реабілітації для учасників бойових дій функціонує у Вінниці
- На слух вивчив ноти: історія 10-ти річного вінничанина з вадами зору
- "Звертаються на пізніх стадіях": через карантин у Вінниці менше виявлених випадків онкозахворювань