Електронні трудові книжки: коли введуть та як це вплине на нарахування пенсій

Електронні трудові книжки: коли введуть та як це вплине на нарахування пенсій

Електронні трудові книжки: коли введуть та як це вплине на нарахування пенсій
ФОТО: Суспільне Чернігів

Верховна Рада ухвалила закон про перехід на електронні трудові книжки у другому читанні. Коли введуть електронні трудові та як це вплине на нарахування пенсій, у ефірі програми «Сьогодні. Головне» на Суспільному розповів заступник начальника управління інформаційних систем та електронних реєстрів Пенсійного фонду в області Олексій Сорокін.

Електронні трудові книжки - це електронні відомості про трудову діяльність. Вони зберігаються в Реєстрі застрахованих осіб.

На сьогодні можна зайти в свою електронну книжку та і побачити свої місця роботи з 1998 року.

Їх перевага над паперовими в тому, що в них легше виправляти помилки.

Коли почнуть діяти електронні трудові книжки?

Оцифровувати трудові книжки почали з травня 2020 року в області. Електронні книжки, які вже оцифровані, вже почали діяти для призначення пенсій.

Процес переходу до електронних трудових триватиме 5 років. Але він може завершитися швидше. Упродовж цього періоду діють дві книжки: паперова й електронна.

Інформація, що міститься в електронній трудовій: прийом на роботу, номер наказу, дата, посада, звільнення.

Під час оформлення пенсії є можливість автоматичного її призначення. Коли наступає вік виходу на пенсію, то людині не потрібно нікуди йти, нести документи. Тільки вказати, куди нараховувати кошти.

Де оформлюють електронну трудову книгу?

Електронні книжки відкривають безпосередньо в Пенсійному фонді. Роботодавець лише надсилає документи.

Роботодавець або застрахована особа можуть відсканувати або сфотографувати всі сторінки паперової книжки та надіслати в Пенсійний фонд. А далі вже в фонді документи проходять контроль.

Людина має право доступу до своєї електронної трудової книги. Бажано мати свій цифровий підпис, щоб зайти і подивитися дані.

Знайти електронну трудову книгу можна на Порталі Електронних послуг Пенсійного фонду.

Потрібно зайти через «Вхід». Далі краще вибирати вкладку «За ЕЦП» (Єдиним електронним підписом). Електронний підпис можна отримати безкоштовно в Державній податковій службі. Далі вибирається ключ і пароль. Потім не треба ніякої реєстрації. Система сама індентифікує і підтягує дані з Реєстру застрахованих осіб.

Для застрахованих осіб доступна можливість самим вносити свої трудові періоди (потрібно при цьому додавати сканкопії).

Чи можуть скористатися шахраї електронною трудовою книжкою?

Доступ до електронної книжки є тільки у застрахованої особи та роботодавця, з яким є трудові відносини. Тому даними більше ніхто не може скористатися.

Читайте також:

Як захистити Інстаграм-акаунт від злому та як діяти, якщо втратили доступ

На початок