Україна уперше була представлена на Юніорському чемпіонаті Європи з жіночого скелетону

Україна уперше була представлена на Юніорському чемпіонаті Європи з жіночого скелетону

Україна уперше була представлена на Юніорському чемпіонаті Європи з жіночого скелетону Олексій Мандзій

В історію увійшла 14-річна Катерина Куць.

Юніорський чемпіонат Європи до 23-х років, який відбувається в рамках етапу Кубка Європи в австрійському Іннсбруку, є останнім змаганням сезону скелетоністів. Україна на цих змаганнях уперше в історії представлена не тільки в чоловічій класифікації, але й у жіночій.

14-річна Катерина Куць - перша українська скелетоністка, яка змагається на Юніорському чемпіонаті Європи. Вона - наймолодша учасниця змагань.

Для Катерини ці змагання стали третіми у сезоні та п'ятими в кар'єрі: вона дебютувала ще в сезоні 2019/20, виступивши на двох етапах Кубка Європи. Такий ж шлях пройшла і в сезоні 2020/21.

На Юніорському Євро 14-річна Куць показала 25-й результат з 26-и скелетоністок. Час проходження траси - 57.97 (особистий рекорд в Іннсбруку). За результатами першого спуску Катерина не відібралася у топ-20, відповідно одразу завершила змагання.

Чемпіонкою Європи серед юніорок до 23-х років стала росіянка Аліна Тарариченкова, яка показала найкращий результат в обох спусках. Також на подіумі італійка Алессія Кріппа ("срібло") та росіянка Анастасія Циганова ("бронза").

Катерина Куць: що про неї відомо

  • Куць - третя скелетоністка в історії України. Крім неї, також за Україну змагалися Юлія Должкова (сезон 2016/17, найкращий результат - 16-е місце на етапі Кубка Європи у латвійській Сігулді), а також Лансія Дмитрієва (сезон 2019/20, учасниця Юнацької Олімпіади, 15-е місце).
  • Займатися скелетоном Катерина почала перед сезоном 2019/20. Тобто уже провела два повноцінні скелетонні сезони. Найкращий результат - 20-е місце на етапі Кубка Європи в німецькому Вінтербергу.
Категорії
Легка атлетикаБоксКомандні види спортуПаралімпійський спортБаскетболВодний спортФормула 1ХокейГімнастикаІншеДзюдоФехтуванняMMAКіберспортPress StartЗимовий спортТенісБіатлонФутбол