Миколаївська мерія оскаржує штраф за використання Соборної площі

Миколаївська мерія оскаржує штраф за використання Соборної площі

Миколаївська мерія оскаржує штраф за використання Соборної площі Суспільне Миколаїв

Міська влада оскаржує в суді рішення управління Державної архітектурно-будівельної інспекції щодо штрафу за використання не введеної в експлуатацію Соборної площі. Мер Олександр Сєнкевич говорить, штраф в 1 млн 800 гривень є неправильним.

Станом на 24 лютого 2021 року, Соборна площа не здана в експлуатацію. А штраф, який накладено управлянням будівництва архітектурно-будівельної інспекції у 2019 році, досі не сплачений.

За словами Миколаївського міського голови Олександра Сєнкевича, штраф фактично можна вважати політичним, таким чином намагалися тиснути на тоді ще кандидата на посаду міського голови.

"Площа не є об'єктом будівництва, це – об'єкт благоустрою. У суді ми доведемо, що цей штраф не є правильним, і ми його не сплачуватимемо", – сказав Олександр Сєнкевич.

Миколаївська міська рада оскаржує штраф за використання невведеної в експлуатацію Соборної площіСуспільне Миколаїв

На запитання кореспондентів Суспільного: "Чому Соборна площа не здана і експлуатацію?"– мер відповів:

"Тому що велика кількість людей намагалася зупинити роботи, все зробити так, щоб не ввели в експлуатацію, щоб довести це питання до виборів, щоб потім цією площею, як ви бачили з усіх ЗМІ, стріляти інформацію: ось така площа погана. Але, коли я бачу велику кількість людей, особливо влітку, я бачу, що людям вона сподобалась".

15 лютого на засіданні комісії з питань житлово-комунального господарства депутат від "ОП–ЗЖ" Владислав Чайка сказав, в міському бюджеті відсутні гроші, щоб сплатити такий штраф.

"1 806 300 грн має сплатити та людина, яка за це відповідальна, а не міський бюджет", – сказав Владислав Чайка.

Миколаївська міська рада оскаржує штраф за використання невведеної в експлуатацію Соборної площіСуспільне Миколаїв

"14 червня 2019 року замовнику надано дозвіл на виконання саме будівельних робіт на Соборній площі відповідно до статті 1 "Закону України про регулювання містобудівної діяльності": будівництво, реконструкція, технічне переоснащення тощо. Про це йдеться у відповіді на інформаційний запит Суспільного до управління Державної архітектурно-будівельної інспекції.

Миколаївська міська рада оскаржує штраф за використання не введеної в експлуатацію Соборної площіСуспільне Миколаїв

Миколаївська міська рада оскаржує штраф за використання не введеної в експлуатацію Соборної площіСуспільне Миколаїв

Миколаївська міська рада оскаржує штраф за використання не введеної в експлуатацію Соборної площіСуспільне Миколаїв

Управляння Державної архітектурно-будівельної інспекції у 2019 здійснило позапланову перевірку Соборної площі через звернення двох громадських організацій: "Сильні разом" та "Національні дружини Миколаєва". При проведенні перевірок виявили порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил тощо.

Через низку порушень управління оштрафувало департамент ЖКГ на 1 млн 800 гривень. З травня 2020 року, згідно з постановою Кабінету міністрів України, управління державної архітектурно-будівельної інспекції не здійснює перевірки.

Що стосується термінів, коли площу можна буде офіційно і безпечно використовувати, Олександр Сєнкевич не розповів.

Що відомо

  • У 2019 році після позапланової перевірки управління Державної архітектурно-будівельної інспекції оштрафувало департамент ЖКГ Миколаївської міськради на 1 806 300 грн за використання невведенної в експлуатацію Соборної площі.
  • Департамент ЖКГ оскаржив штрафні санкції в Миколаївському окружному адміністративному суді. 18 лютого 2020 року суд відмовив департаменту в задоволенні позову.
  • На це рішення була подана апеляція в П'ятий одеський апеляційний адміністративний суд. Однак в задоволенні позову було відмовлено. З цього моменту рішення про накладення штрафу вступило в законну силу. У порядку касації справа дійшла до Верховного суду України: проте і він відмовив у відкритті касаційного провадження.
  • Мер Олександр Сєнкевич говорить, що штраф в 1 млн 800 гривень є неправильним і його оскаржуватимуть в суді, на площі тривала реконструкція, а не будівництво.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди