Прикарпаття отримало портативні та стаціонарні апарати ШВЛ

Прикарпаття отримало портативні та стаціонарні апарати ШВЛ

Прикарпаття отримало портативні та стаціонарні апарати ШВЛ
Суспільне Карпати

Три апарати штучної вентиляції легенів отримала Івано-Франківщина від Міністерства охорони здоров’я України. Окрім того, до п’яти лікарень Прикарпаття також передадуть портативні апарати ШВЛ, які область отримала від Центру громадського здоров’я, пише Суспільне Карпати.

Три апарати штучної вентиляції планують передати в Городенківську та Коломийську лікарні, а також в обласний фтизіопульмонологічний центр. Директорка Городенківської лікарні Олександра Косовець розповідає, що рівень захворюваності в районі почав збільшуватися п’ять днів тому. Зараз в лікарню на стаціонарне лікування щодня госпіталізовують від 20 до 25 людей. Тому, за словами керівниці, новий апарат ШВЛ для лікарні необхідний, адже ті, які є, не мають деяких важливих функцій. Зокрема, лікарі не могли проводити СІПАП-терапію.

Прикарпаття отримало портативні та стаціонарні апарати ШВЛ
Прикарпаття отримало портативні та стаціонарні апарати ШВЛ. Суспільне Карпати

"Ці апарати, які нам дають, забезпечені моніторами і мають режим СІПАП-терапії. І це дуже актуально, оскільки нам довелося розгорнути дві реанімаційні. Одна в "ковідівському" відділенні. Крім того, в нас лікарня надає ургентну допомогу. Ми залишили ще нашу реанімаційну, яка була до розгорнення COVID-19. Тому апарати ШВЛ, які ми мали в наявності, ділили на дві реанімаційні", - каже Олександра Косовець.

Один із трьох стаціонарних ШВЛ-апаратів отримала Коломийська центральна районна лікарня. Медичний директор закладу Віктор Бойко розповідає, що зараз тут - 100 % заповненість ліжок. Тому такий апарат – це суттєва допомога.

"ШВЛ-апарат буде розміщений у відділенні інтенсивної терапії та реанімації. Це 15-й діючий апарат, який знаходитиметься в установі. На жаль, вони, як і будь-яка техніка, мають свій ресурс. В нас чотири апарати ШВЛ зараз знаходяться в ремонті, два з них потребують капітального ремонту", - розповідає Віктор Бойко.

Також Прикарпаття отримало від Центру громадського здоров’я вісім портативних апаратів ШВЛ, розповідає розповів голова Івано-Франківської облдержадміністрації Андрій Бойчук. За його словами, їх передадуть у Заболотівську та Верховинську лікарні, а також у три медзаклади області – перинатальний центр, обласну клінічну та інфекційну лікарні.

"Ці апарати необхідні, щоб рятувати життя пацієнтів, які зараз захворіли на COVID-19. Особливо ті, які знаходяться у важких формах. Крім того, ми за обласні кошти придбали 115 концентраторів. Вони зараз їдуть сюди і теж будуть розприділені", - зазначив Бойчук.

Їх передадуть у ті лікарні області, в яких розгортатимуть додаткові ліжка для хворих на коронавірус.

Читайте також

Вибір редакції

На початок