Останні Маркси на Одещині: ОДА зобов'язала місцеву владу прибрати пам'ятники

Останні Маркси на Одещині: ОДА зобов'язала місцеву владу прибрати пам'ятники

Останні Маркси на Одещині: ОДА зобов'язала місцеву владу прибрати пам'ятники
topor, bessarabia

Одеська обласна державна адміністрація звернулася до Арцизької міської громади Болградського району з вимогою демонтувати пам'ятники Карлу Марксу, розташовані на їхній території. Відповідний документ надіслав Суспільному керівник громадської організації "Декомунізація. Україна" Вадим Поздняков.

Відповідь надійшла після звернення Позднякова на урядову гарячу лінії. Перша заступниця голови ОДА Анастасія Бондар запевнила, що адміністрація звернулася до Арцизької міської громади з вимогою демонтувати пам'ятники Марксу в місті Арциз та селищі Холмське.

Останні Маркси на Одещині: ОДА зобов'язала місцеву владу прибрати пам'ятники
Відповідь Одеської ОДА на звернення Вадима Позднякова.

Нагадаємо, раніше Вадим Поздняков розповів Суспільному про ймовірно останні пам'ятники Марксу в регіоні. За його словами, у 2016 місцева влада селища Холмське "зхитрували" і розмістила на постаменті з Марксом табличку з іменем Христо Ботева.Національний герой Болгарії, громадський діяч, поет. Один із головних учасників повстання Болгарії проти Османської імперії. Однак сам пам'ятник не зазнав жодних змін, запевнив Поздняков.

У 2017 році табличку з іменем національного героя Болгарії прибрали. Утім пам'ятник демонтувати знову відмовилися, попри роз'яснення від Українського інституту національної пам'яті.

Натомість на пам'ятник Карлу Марксу в Арцизі у 2016 почепили табличку, якою вирішили "вшанувати його як вченого". Також місцеві мешканці наголошували, що місто заснували німецькі переселенці, а Маркс — з Німеччини, розповів голова ГО "Декомунізація. Україна".

Питання про демонтаж пам'ятника, за словами Позднякова, неодноразово виносили на сесію міської ради Арцизу. Утім голосування щоразу провалювали.

"Інститут національної пам'яті неодноразово звертався, проте це не дало жодного результату. Ми також неодноразово зверталися і до Одеської обласної державної адміністрації, і до Арцизької райдержадміністрації, і до місцевого відділку поліції. Але і це не дало жодного результату," — додав Поздняков.

Додамо, у 2015 році Український інститут національної пам'яті оприлюднив перелік з більш ніж 500 імен, які "повинні зникнути з мапи України". У списку Маркса назвали "лідером міжнародного комуністичного руху, політекономічні дослідження якого стали підґрунтям комуністичного руху в Європі і світі".

Нагадаємо, один з двох останніх пам'ятників Леніну в селі Калчева Одеської області демонтували 21 січня. Ще один пам'ятник Леніну в Одеській області відшукали в селі Старі Трояни Болградського району. До цього останнім пам'ятником у регіоні вважали Леніна в селі Калчева.

Суспільне готове надати представникам місцевої влади висловити свою позицію та пояснити всі обставини. Для цього рекомендуємо зв'язатися з редакцією в будь-який зручний спосіб.

Читайте також

На початок