"Тиждень Дерманського": за що дитячого письменника почали цькувати у соцмережах

"Тиждень Дерманського": за що дитячого письменника почали цькувати у соцмережах

"Тиждень Дерманського": за що дитячого письменника почали цькувати у соцмережах

10 лютого в одній з груп на Facebook для вчителів початкової школи з'явився гнівний пост з уривком з казки Сашка Дерманського "Билячок", який можна знайти в книзі для учнів 3-го класу. На письменника обрушився шквал критики та образ – на його захист встали колеги-літератори, а видавництво "Наш Формат" оголосило "тиждень Дерманського". Розповідаємо, що сталося.

"Цікаво, що курив автор підручника з читання для 3 класу?", – написала авторка поста. Далі своєю реакцією ділиться сам письменник Сашко Дерманський. Він розповів, що побачив пост, коли під ним було вже 20 тисяч поширень від обурених батьків, учителів і тих, хто просто "проходив повз".

"Суть претензій у тому, що деякі герої казки курять самокрутки (що за слова, як їх пояснити дитині?!) з лев'ячого кізяка (от вам і НУШ, куда ми катімся? Жечь такіє кніґі... автор – шизоїдний дєбілод і т.д. і т.п.), – розповів Сашко Дерманський у коментарі "Укрінформу". – Безліч наших громадян, серед яких, що найстрашніше, тисячі вчителів, не має ані почуття гумору, ані жодного поняття про літературу загалом, сучасну українську літературу, художні образи, прийоми, зокрема (само)іронію тощо".

У соцмережах на підтримку дитячого письменника виступили колеги та читачі.

Письменник Андрій Кокотюха заявив, що Дерманського цькують люди, яким "не доступно розуміння природи популярної дитячої книги, ще й україномовної". Письменник Іван Андрусяк закликав "усіх адекватних людей мобілізуватися" для підтримки української літератури. Дитяча письменниця, літературна критикиня і артменеджерка Тетяна Стус порадила авторам "берегти себе від неосвіченого натовпу, здатного у своїй темряві втопити їхні вогні" .

Письменниця та літературознавиця Галина Ткачук, посилаючись на власне спілкування із дітьми по всій Україні, а також дані опитування дитячих бібліотек, підкреслила, що Сашко Дерманський – "один із найбільш читаних і знаних наших дитячих письменників".

Видавництво "Наш Формат", які публікують книги Дерманського, також стали на захист дитячого письменника, оголосивши "тиждень Дерманського": "Ми закликаємо кожного, чиї діти зачитувалися або зачитуються творами Сашка Дерманського, приєднатися до акції підтримки. Дерманський – один з наших найулюбленіших авторів. Сашко, ми пишаємося, що восени видамо відразу дві твої книжки! Твоя творчість – це точно наш формат".

  • Олександр Дерманський – український дитячий письменник, член Національної спілки письменників України (з 2006 року). Його найвідоміші книжки – "Маляка – принцеса Драконії", "Казки дракона Омелька", "Бабуся оголошує війну" і трилогія "Чудове Чудовисько". Також Сашко став одним із творців сценарію художнього фільму «Сторожова застава» за однойменною повістю Володимира Рутківського (фільм вийшов восени 2017 року).

Читайте також

Що потрібно знати про Лесю Українку, щоб розуміти її творчість: до 150-річчя письменниці

YouTube-канал дівчинки з села про природу став популярним завдяки оголошенню на стовпі

"Їжте багатіїв". У TikTok новий тренд – відписуватися від знаменитостей

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше