Чому популярна музика стала гіршою за останні роки – дослідження

Чому популярна музика стала гіршою за останні роки – дослідження

Чому популярна музика стала гіршою за останні роки – дослідження

Дослідження вчених з НДІ штучного інтелекту в Барселоні доводить, що популярна музика різко погіршилася за останні роки. Для того, щоб прийти до таких висновків, фахівці вивчили різні аспекти створення треків.

Вчені пропустили через статистичний алгоритм майже 500 тисяч популярних західних пісень з 1955 по 2010 роки. Для цього вони використовували базу даних "Мільйон пісень". Основними параметрами для дослідження вибрали гармонійну складність, тембральну різноманітністьТембральна різноманітність складається з кількості використовуваних інструментів і вокального діапазону. Якщо зовсім просто, то воно характеризує "глибину" і "багатство" твору. та гучність.

Чому популярна музика стала гірше за останні роки – дослідження

Графік порівняння тембральної різноманітності

Середня гучність, навпаки, зросла, у зв'язку з використанням компресії. Частіше стали використовуватися одні й ті ж послідовності для поліпшення "впізнаваності" нової музики.

Виявилося, що за цей час гармонійна складність (використання якомога більше різних нот та інструментів) музичних композицій сильно деградувала. При цьому погіршилася якість текстів: показники індексу легкості читання"Індекс легкості читання" – міра визначення складності сприйняття тексту читачем. Їх усього два: Флеша і Флеша-Кінкейда. Перший показує наскільки текст легко читати, а другий – рівень освіченості, який потрібен для прочитання тексту. Флеша-Кінкейда та інші метрики складності знизилися мало не на чверть, плюс, тексти стали більш повторюваними.

Чому популярна музика стала гірше за останні роки – дослідження

Графік порівняння текстів за допомогою індексу Флеша-Кінкейда

За словами вчених, це пов'язано з тим, що в епоху доступності стрімінгових сервісів, музиканти змушені давати слухачам якомога простішу музику, яка сподобається якомога більшій кількості людей.

Причини деградації в основному ринкові. Світова девальвація привела до подорожчання будь-яких проєктів, зокрема й у сфері медіа.

Виведення нових виконавців в музичні чарти стає все дорожчим, лейбли не хочуть ризикувати та ставлять на універсальну впізнаваність. Для цього музика не повинна бути іншою, вона, навпаки, повинна бути схожою, щоб вушка середньої людини сприймали її, використовуючи психологічний "ефект знайомства з об'єктом" (mere-exposure effect). Слова для більшої частини топових треків написані буквально кількома людьми.

Але це зовсім не означає, що деградує вся музика. Йдеться лише про комерційні популярні проєкти. Завдяки інтернету сфера незалежної музики отримала потужний ривок, який дозволив багатьом талановитим музикантам показати свою творчість мільйонам людей – що 15 років тому для більшості з них було неможливо.

Читайте також

16 інділейблів України. Хто зараз створює альтернативу великим продюсерським центрам

Найкращі світові альбоми 2020 року: вибір українських музичних експертів

Найкращі українські музичні альбоми 2020 року: вибір експертів

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше