З генпідрядником уклали договір на будівництво злітної смуги аеропорту Дніпра – Криклій

З генпідрядником уклали договір на будівництво злітної смуги аеропорту Дніпра – Криклій

З генпідрядником уклали договір на будівництво злітної смуги аеропорту Дніпра – Криклій

З компанією-генпідрядником уклали договір на будівництво нового аеродрому “Дніпропетровськ”. Про це на своїй сторінці у Facebook написав міністр інфраструктури України Владислав Криклій.

За його даними, в аукціоні взяли участь 7 компаній, у тому числі дві іноземні. За результатами відкритої процедури, сума контракту склала 3,95 млрд грн. Це на 30% менше очікуваної вартості в 5,7 млрд грн, зазначив міністр.

За даними сервісу Prozorro, переможцем стала компанія ТОВ "АЛЬТІС-КОНСТРАКШН".

"У новому аеропорту планується побудувати злітно-посадкову смугу завдовжки 3,2 км, оснащену сучасними системами навігації, метеорологічним і світлосигнальним обладнанням, яка дозволить приймати повітряні судна кодової букви «Е», у тому числі Boeing-777. До завершення нового комплексу аеродрому буде безперебійно працювати нинішній аеропорт", – повідомив Владислав Криклій.

За його даними, будівельні роботи термінального комплексу, які здійснює «НС-Дніпро» (представник групи DCH), вже розпочалися.

Також у держбюджеті на цей рік передбачено 1,4 млрд грн для будівельних робіт. Всього будівництво, як планується, триватиме близько трьох років.

Що відомо

  • 18 грудня 2019 року був проведений перший тендер щодо проєктування нової злітно-посадкової смуги міжнародного аеропорту в місті Дніпро. Тоді перемогу отримала тендерна пропозиція ТОВ "Прогрестех-Україна", кінцевим бенефіціарним власником якого є громадянин РФ Володимир Кульчицький. Однак 21 січня ця пропозиція була відхилена й оголошено новий тендер.
  • Як повідомило тоді Міністерство інфраструктури, під час аукціону в грудні було отримано 4 пропозиції, після вивчення яких тендерним комітетом вирішено їх відхилити та оголосити повторну процедуру. У міністерстві пояснили, що окремі учасники аукціону запропонували відверто демпінгові ціни, що викликає сумніви у їхній професійності.
  • 5 березня стало відомо, що ДП «Фінінпро» підписало договір з переможцем нового тендеру на проєктування злітно-посадкової смуги аеропорту Дніпропетровщини – ТОВ «Інститут Укрдорпроєкт».
  • Потім ДП «Фінінпро» оголосило другий великий тендер – на визначення забудовника смуги.
  • Новий аеропорт у Дніпрі будуватимуть на умовах приватно-державного партнерства. У термінал інвестує компанія DCH. Злітно-посадкову смугу зведе держава.
  • Завершити будівництво аеропорту планували у 2022 році, тепер строки подовжили.

Читайте також

Топ-5 довгобудів Дніпра: рейтинг будівництв у Дніпрі, які тривають роками, а іноді – десятиліттями

На початок