У Берліні побудують найвищий дерев'яний хмарочос у світі

У Берліні побудують найвищий дерев'яний хмарочос у світі

У Берліні побудують найвищий дерев'яний хмарочос у світі

Норвезьке архітектурне бюро Mad Arkitekter виграло конкурс на будівництво 98-метрового хмарочоса в Берліні – об'єкт стане найвищою дерев'яною спорудою в Європі. Про це повідомляє видання Designboom.

Будівлю на 29 поверхів планують розмістити в районі Кройцберг. На території комплексу, який назвали WoHo, скорочено від Wohnhochhaus ("житлова висотна будівля"), також буде знаходитись дитячий сад, пекарня, магазини та художні майстерні Загальна площа будівлі становитиме 18 000 кв. м. Вона буде розділена таким чином: 15% під соціальну інфраструктуру; 25% на комерційну діяльність; і 60% на оренду приміщень.

Журі конкурсу оцінило лаконічний дизайн споруди, яка "елегантно вписується" в околиці Кройцбергу. Фундамент будівлі буде залізобетонним, а конструкція – з щільної деревини.

У Берліні побудують найвищий дерев'яний хмарочос у світі

"Композиція хмарочоса навіяна типовими берлінськими внутрішніми дворами. Верхній поверх буде відкритий для всіх жителів міста – там розташується сауна і бар", – уточнюють в архітектурному бюро. Загальна площа комплексу складе 18 тисяч квадратних метрів. Проєкт планують зробити екологічним не тільки за рахунок матеріалу, а й завдяки зеленим насадженням. Будівництво WoHo обійдеться міській владі в €90 мільйонів.

Читайте також

Національний музей історії України вимагає знести незаконну каплицю УПЦ МП на своїй території

Активісти зробили 3D-реконструкцію стародавнього Подолу

У Лондоні продають найвужчий будинок міста. Його ширина менше двох метрів

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІншеПрограмиРозклад