Перейти до основного змісту
В Антарктиді під кілометровим шаром криги учені знайшли невідомі організми

В Антарктиді під кілометровим шаром криги учені знайшли невідомі організми

В Антарктиді під кілометровим шаром криги учені знайшли невідомі організми
.

На західному узбережжі Антарктиди на глибині 900 метрів від поверхні шельфового льодовика Фільхнера Найбільші шельфові льодовики Антарктидивчені знайшли нову форму життя тварин, зовні схожих на губок.

Як пише The Guardian, відкриття зробили випадково під час геологічного дослідження. Вчені бурили свердловину в кризі на відстані 260 км від відкритого океану і наштовхнулися на валун. Після того, як вони опустили камеру в утворений отвір, вдалося зафіксувати щонайменше два типи губок. У однієї з них було довге стебло, яке переходило в голову. У кадр потрапили також й інші організми. Науковці припустили, що це могли бути рифтіїРізновид трубчастих черв'яків, що не мають ні рота, ні травної системи .

Науковці зазначили, що раніше всі ці істоти не зустрічалися на такій глибині – у такому середовищі панує повна темрява та температура -2,2 °C. Дослідники пояснили, що навіть ймовірність побачити такі форми життя за таких умов дуже мала: життя губок залежить від припливу води з їжею. Тому середовище під шельфовими льодовиками вважалося для них занадто ворожим. До цього вчені знаходили у товщі криги тільки дрібних риб, медуз або інших представників фауни, які можуть самостійно шукати їжу і плисти за нею.

"Наше відкриття породило більше запитань, ніж відповідей. Як ці тварини туди потрапили? Що вони їдять? Як давно вони там живуть? Наскільки часто зустрічаються такі валуни, вкриті живими істотами?", – сказав біогеограф Х'ю Гріффітса з Британської антарктичної служби.

Відповіді на ці питання вчені будуть шукати в ході подальших досліджень. Науковці також наголосили, що внаслідок кліматичної кризи й руйнування шельфових льодовиків час для вивчення і захисту цих екосистем спливає.

Що відомо

  • За даними науковців, близько чотирьох мільйонів років тому кліматичні зміни спричинили вимирання мастодонтів. Наразі ситуація може повторитися, оскільки через підвищення температури звірі почали мігрувати на нові території, через що й опинились у зоні ризику.

Топ дня

Вибір редакції

На початок