Як безкоштовно перевірити та вилікувати серце. Відповідає НСЗУ

Як безкоштовно перевірити та вилікувати серце. Відповідає НСЗУ

Як безкоштовно перевірити та вилікувати серце. Відповідає НСЗУ
Ілюстративне фото: Pixabay

Національна служба здоров'я розповіла, що українці мають право на безкоштовну перевірку серця, консультацію кардіолога за направленням, низку препаратів для лікування серцево-судинних захворювань, а також лікування в медичному закладі, реабілітацію та харчування при інфаркті.

"Лабораторні та інструментальні дослідження, електрокардіограма та аналіз крові на холестерин, закладено у гарантований пакет первинної ланки. Тому є безоплатним для пацієнта", — йдеться у повідомленні НСЗУ у Facebook.

Так, діагностувавши серцево-судинне захворювання, лікар може виписати рецепт на "Доступні ліки". Нині у програмі є 219 ліків для лікування цих захворювань. Препарати пацієнт отримує в аптеці безоплатно або з незначною доплатою.

"Регулярне та безперервне вживання ліків дозволяє тримати серцево-судинні захворювання під контролем та уникнути різкого погіршення здоров’я", — підкреслили у відомстві.

Крім того, у Нацслужбі пояснили, що сімейний лікар, за потреби, виписує електронне направлення на консультацію до кардіолога, а також на проведення додаткових досліджень та аналізів, зокрема, на УЗД серця. Ці медичні послуги також є безкоштовними для пацієнта.

Читайте також: Як запобігти виникненню серцево-судинних захворювань. Поради від МОЗ

Безкоштовна допомога при інфаркті

У відомстві розповіли, що при інфаркті людина може відчувати інтенсивний постійний біль за грудниною (відчуття тяжкості, тиску, печіння), тривалістю понад 15 хвилин, що віддає у ліву руку або нижню щелепу. Серед симптомів інсульту — раптове порушення мови, поява асиметрії обличчя, раптові слабкість або оніміння в кінцівках, інтенсивний головний біль.

Так, у медзакладі пацієнту з інфарктом чи інсультом надаються безоплатно наступні послуги:

 • діагностика (КТ, МРТ, ангіографія, екстрені лабораторні дослідження);
 • проведення тромболітичної терапії (при інсульті), стентування (при інфаркті);
 • цілодобовий моніторинг стану пацієнта в реанімації;
 • медична реабілітація в гострому періоді;
 • лікарські засоби з Національного переліку основних лікарських засобів та витратні матеріали;
 • ліки та медичні засоби, які закуповуються централізовано за кошти бюджету (наприклад, стенти);
 • харчування в стаціонарних умовах.

Зазначається, що до тарифів за медичні послуги не включено вартість лікарських засобів, медичних виробів та витратних матеріалів, які забезпечуються у централізованому порядку коштом інших програм державного бюджету. Це, наприклад, стенти для проведення стентуванняСтентування — медичне мініінвазивне оперативне втручання, що проводиться з метою встановлення стенту, наприклад, коронарних судин або жовчної протоки, і забезпечує розширення звуженої патологічним процесом ділянки..

Читайте також: Випічка, сало та картопля фрі. У МОЗ назвали жирні страви, які слід вживати з обережністю

Симптоми проблем з серцем

У НСЗУ нагадали, що серцево-судинні захворювання є найпоширенішими серед українців і є основною причиною смертності населення. У понад 68% випадків причиною смерті є саме ці хвороби. У відомстві зазначили, що симптомами серцево-судинних захворювань, за яких слід звернутися до сімейного лікаря, є:

 • болісні та неприємні відчуття у ділянці груднини;
 • задишка, поява набряків;
 • запаморочення і головний біль;
 • порушення ритму або частоти серцевих скорочень;
 • підвищена стомлюваність та інші.

Що відомо

 • Міністерство охорони здоров'я збільшить до 99 тисяч гривень тариф держави, який надаватиметься пацієнтам при лікуванні гострого мозкового інсульту.
 • З квітня 2021 року Міністерство охорони здоров'я в межах програми "Медичні гарантії" планує підвищити тарифи на лікування серцево-судинних захворювань, зокрема інсульту та інфаркту.
На початок